Zabójcza podróż

Ona miłuje prawdę… lecz tym razem prawda jest szokująca. Katastrofa samolotu komercyjnych linii lotniczych przywiodła Tempe Brennan, członkinię agencji śledczej DMORT, w góry Karoliny Północnej. Gdy pojawiają się przypuszczenia, że w samolocie dokonano ataku bombowego, Tempe odkrywa niepokojący dowód, który budzi nowe, niebezpieczne pytania i sprawia, że zostaje odsunięta od sprawy. Szukając odpowiedzi, pani antropolog natrafia na szokującą, wielowątkową opowieść o oszustwie i zepsuciu. Podążając jej tropem wkracza na przerażające terytorium, gdzie ktoś czyha na jej życie.

Informacje dodatkowe o Zabójcza podróż:

Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2008 (data przybliżona)

Kup książkę Zabójcza podróż

Zabójcza podróż - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-07-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Dotychczas przeczytałam dwie książki tej autorki: "Nagie kości" oraz "Okruchy śmierci". Obie nie były rewelacyjne, a raczej nudne. Ta, jest zdecydowanie lepsza, ale sporo jej brakuje. W lasach na terenie Karoliny Północnej rozbija się samolot, w środku jest mnóstwo ludzi. Na miejsce zostaje wezwana doktor Temperance Brennan. Jak zwykle kobieta bardzo angażuje się w sprawę i za wszelką cenę chcę odkryć prawdę. Pewnego dnia Tempe znajduję stopę i jest pewna, że nie należy ona do nikogo z pokładu samolotu. Wkrótce nasza antropolog zostaje oskarżona o utrudnianie śledztwa i odsunięta od sprawy... To zdecydowanie najlepsza część jaką do tej pory czytałam. Oczywiście nie jest idealna, bo pisana jest według schematu, a przez to można się wielu spraw domyślić. Ponadto autorka zbyt wiele czasu poświęca na rozterki miłosne Tempe, a to już zaczęło mnie nudzić. W porównaniu z "Okruchami śmierci"i i "Nagimi kości" w "Zabójczej podróży" dużo się dzieje, akcja jest dosyć szybka. Był nawet taki moment, który mógłby się znaleźć w horrorze. Moja wyobraźnia zaczęła pracować, a serce szybciej bić. Sama nie wiem, czy sięgnę po jeszcze jakieś książki tej autorki. Może kiedyś, bo na dzień dzisiejszy raczej nie.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2018-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018, Czytane na Kindle,

Powrót po kilku latach przerwy do serii 'Kości'. Tak jak poprzednie tomy czyta się szybko i przyjemnie, książka wciąga, chociaż nie zostaje w pamięci na długo. O ile katastrofa lotnicza nie zapowiadała się szczególnie fascynująco, o tyle zapomniałam, że Reichs zawsze płynie w opowieści w zupełnie inną stronę, a nagle pojawiająca się 'poboczna' sprawa staje się tą główą i ciekawszą. Świetne pomysły, dobrze skonstrułowana fabuła, ciekawe zwroty akcji, zaskakujący koniec - rodem nieco z Dana Browna ;)

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2017-11-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Doktor Brennan znów w akcji. Tym razem trafia na miejsce katastrofy lotniczej by wspomóc zespół w identyfikacji szczątków i być może pomóc znaleźc przyczynę katastrofy. Tymczasem pani doktor odkrywa makabryczne karty historii okolicznych ziem i ich mieszkańców, jak zwykle narażając przy tym swoje życie.

Bardzo ciekawa i wielowątkowa. Dużo ciekawostek ze świata lotnictwa, byłam naprawdę wciągnięta. Historia poza katastrofą również ciekawa, jeśli nie ciekawsza. Czytało się płynnie, szybko i z dużym zaciekawieniem. Polecam :)

Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2009-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Dzień śmierci
Kathy Reichs0
Okładka ksiązki - Dzień śmierci

Dla antropologa sądowego, Tempe Brennan kolejna sprawa rozpoczyna się w dniu, kiedy policja w spalonym domu na prowincji Qubecu odkrywa zwęglone ciała...

Deja Dead
Kathy Reichs0
Okładka ksiązki - Deja Dead

SPRZEDAŻ OD 07-12-2007! Fani telewizyjnych kryminałów będą w siódmym niebie kiedy wkroczą w fascynujący świat antropolog sądowej Temperance Brennan, sztandarowej...