Zadanie Goblina

W życiu wiele trzeba znieść, od sprzątania goblinich wygódek, poprzez „syfne dyżury” Jednak udręka ta zda się rajem, gdy zostaniesz goblińskim zwiadowcą, który ostatnim przedśmiertnym wrzaskiem ostrzec ma innych o niebezpieczeństwie. A potem ciach! I koniec misji!

Misja raczej się nie udała, ale goblin Jig, zezując na czubek najbardziej ostrego narzędzia, jakie kiedykolwiek w niego wymierzono… poweselał. Uważają go za potwora! A przecież potwór to klasa wyżej niż „drobna niedogodność”, do której to kategorii herosi zaliczali rodzaj goblini. - Nawet płonący żywy trup ma swoje jasne strony - pomyślał Jig.

Informacje dodatkowe o Zadanie Goblina:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2008-04-01
Tytuł oryginału: Goblin Quest
Język oryginału: polski (oryginału - angielski)
Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner

Kup książkę Zadanie Goblina

Zadanie Goblina - opinie o książce

Avatar użytkownika - MyFantasyLand
MyFantasyLand
Przeczytane:2016-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
70. Wspaniała książka dla każdego wielbiciela fantasy. Po pierwsze, głównym bohaterem jest przedstawiciel jednej z najbardziej pogardzanych ras. Zabieg podobny do twórczości Tolkiena, choć pozbawiony jej patosu. Po drugie, szablonowa postać wcale bohaterem być nie chce, a na wieść o walce - najchętniej wiałaby ile sił w nogach. Inteligentny tchórz, to chyba słowa najlepiej opisujące goblina Jiga. Po trzecie, akcja jest absolutnie nieprzewidywana, drużyna nie osiąga swojego celu, wielcy wojownicy staną się sztywni, a pewien krasnolud zacznie opowiadać historię wszystkich bogów. Świetnie wyważona akcja, urocze dialogi, pomysłowe zwroty akcji, cudowna książka. Polecam wszystkim.
Droga goblina
Jim C. Hines0
Okładka ksiązki - Droga goblina

Zostać bohaterem to pestka. Przeżyć jako bohater - to dopiero sztuka. Szczególnie wśród goblinów, gdzie jeśli heros spoczywa na laurach, to tylko w grobie...