Zaginione wojowniczki

Pracująca w Oxfordzie młoda uczona, Diana Morgan, specjalizuje się w językach starożytnych. Od dzieciństwa fascynuje się mitologią grecką, a w szczególności, za sprawą babki, tematem starożytnych wojowniczek  - Amazonek. Ekscentryczna babka Diany, nim pewnego dnia zniknęła bez śladu, opowiadała wnuczce, że sama jest jedną z nich. Współpracownicy Diany z politowaniem kręcą głową nad jej obsesją. Pewnego dnia jednak tajemnicza fundacja składa jej propozycję nie do odrzucenia.

Diana udaje się do Afryki Północnej i dołącza do poszukiwacza skarbów Nicka Barrana. Na ścianie świątyni ukrytej dotąd pod piaskami pustyni odkrywa imię pierwszej królowej Amazonek, Myriny. Kierując się wskazówkami z inskrypcji, Diana i Nick ruszają na poszukiwania legendarnego skarbu, który Amazonki wywiozły z oblężonej Troi. Diana nie domyśla się, jakiej natury jest ów skarb, wie natomiast, że Nick realizuje swój własny plan. Nie mogąc zaufać nikomu i nieustannie czując czyjś oddech na plecach, Diana zbliża się do odkrycia prawdy, która zmieni jej świat.

Zaginione wojowniczki przenoszą nas z Anglii do Afryki Północnej, do Grecji i Turcji, ze starożytności do współczesności - to zapierająca dech w piersiach, oszałamiająca podróż dwóch kobiet na równoległych wyprawach, Diany Morgan i Myriny. Nieustraszone bohaterki walczą o życie, lecz także o to, by dziedzictwo Amazonek nie przepadło na wieki.

Informacje dodatkowe o Zaginione wojowniczki:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Przygodowe

Kup książkę Zaginione wojowniczki

Zaginione wojowniczki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Przeczytane:2019-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Mogę polecić „Zaginione wojowniczki”, ciekawą sensacyjną-przygodówkę o amazonkach :) Historia ma dwa wątki - jeden współczesny, gdzie poznajemy losy młodej uczonej Diany Morgan, do której tajemnicza organizacja zwraca się z propozycją zbadania nowego odkrycia, rzekomo związanego z amazonkami, i drugi wątek, historia rozgrywająca się u schyłku epoki brązu, gdzie z kolei śledzimy przygody wojowniczej Myriny.

Momentami jest dość przewidywalna, ale przyjemnie się czyta, w książce dużo się dzieje, choć pod koniec jak dla mnie za dużo romansowania, za mało konkretów.

Avatar użytkownika - nianiunka
nianiunka
Przeczytane:2018-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Przyjemna do czytania lektura, która na przemiennie wplątuje perypetie życiowe dwóch odmiennych a zarazem podobnych do siebie "wojowniczek". Czyta się bardzo szybko, napisana prostym językiem, opisane historie w sposób, który można z łatwością sobie wyobrazić. Polecam gorąco!!!

Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2017-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Julia
Anne Fortier0
Okładka ksiązki - Julia

Skrzyżowanie thrillera historycznego i współczesnego romansu - łącząca zagadkę a la Dan Brown z humorem i wdziękiem "Zakochanego Szekspira". Młoda...