Opis ksiązki
Kup Teraz

Zagrożone człowieczeństwo. Tom II. Obszary zagrożeń człowieka w realiach współczesności

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7850-124-4
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:PawelG

Współczesność i zachodzące przemiany w różnych obszarach społecznego życia stanowią niewątpliwie wyzwanie szczególnie dla pedagogów i pracowników socjalnych, bowiem zarówno dzieci i młodzież, jak i ludzie dorośli oraz starsi odczuwają negatywne skutki tych zmian, oczekując różnych form pomocy i wsparcia w definiowaniu wartości, a także w rozwoju i zmaganiu się z codziennością.

Celem monografii jest przybliżenie wielowymiarowości człowieczeństwa w perspektywie społeczno-edukacyjnej oraz eksploracja różnych obszarów zagrożeń człowieka we współczesnym świecie w okresie dzieciństwa, dorastania, adolescencji i wieku starszego. Monografia - poprzez analizy teoretyczno-praktyczne wskazuje możliwe drogi definiowania, diagnozowania problemów wykluczenia człowieka w przestrzeni środowiska życia i rozwoju, a także przeciwdziałania tym procesom. Redaktorzy tomu i autorzy poszczególnych rozdziałów podejmując dyskusje nad człowieczeństwem w nurcie humanistycznym pragną skłonić Czytelnika do refleksji nad zinterioryzowanym systemem wartości, stosunkiem do drugiego człowieka oraz własnym warsztatem badawczych i profesjonalnych działań osób zajmujących się pracą pedagogiczną, opiekuńczą oraz socjalną.

[...] Tom drugi Zagrożonego człowieczeństwa i wszystkie zawarte w nim teksty stanowią zbiór refleksji wartościowych, dotyczących interesujących tematów, toteż uważam, że książka znajdzie czytelników zarówno w środowiskach akademickich, jak i wśród praktyków społeczno-pedagogicznych.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów