Zakochana koloratka

On - młody ksiądz, ona - młoda mężatka. Miejsce akcji - głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji - początek lat 80. XX wieku. Temat - historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną, jaką zapłacili za pragnienie bycia razem. W Zakochanej koloratce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą przeżył – jak to określa – „cudownych 10 000 dni”, postanowił opisać ich historię. Książka ma formę pełnej emocji rozmowy autora z ukochaną, w której przypomina początek ich znajomości, opisuje zachowania jej męża i koleje rozwijającego się uczucia. Pokazuje także reakcję jego zwierzchników i środowiska kapłańskiego. Uzupełnieniem są listy bohaterki historii do autora. Autentyzm uczuć i problemów, z którymi spotykają się kochankowie, jest bardzo wzruszający. Jednak decyzja o wspólnym życiu nie była łatwa, szczególnie dla niego. Jak się to więc stało, że miłość zwyciężyła? Zakochana koloratka jest książką dla wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie prawdziwej miłości: kochać i być kochanym przez całe wspólne życie.

Informacje dodatkowe o Zakochana koloratka:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2014-09-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Zakochana koloratka

Zakochana koloratka - opinie o książce

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86