Zakochana w nikczemniku

Kate, lady d'Allenay, nie planuje małżeństwa. Ma zamek, którym musi zarządzać, i młodszą siostrę oddaną jej pod opiekę, toteż nigdy nie postępuje nierozważnie - przynajmniej do chwili, kiedy w jej zamku na skutek wypadku pojawia się przystojny, pełen życia mężczyzna i uwodzi ją pocałunkami, sprawiając, że dziewczyna czuje nieodpartą pokusę, by ulec choć raz namiętności. A mężczyzną tym okazuje się Edward Quartermaine, wydziedziczony przez arystokratyczną rodzinę, budzący powszechny lęk i uchodzący za bezlitosnego właściciel najbardziej osławionego londyńskiego salonu gry. Teraz jest pewien tylko jednego - pragnie Kate... Ta skandaliczna namiętność dla niej może oznaczać zgubę, chociaż dla niego ocalenie...

Informacje dodatkowe o Zakochana w nikczemniku :

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2015-03-23

Kup książkę Zakochana w nikczemniku

Zakochana w nikczemniku - opinie o książce

Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-02-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Piękna okładka :) A czytadło dość przyjemne aczkolwiek bez rewelacji.Dla czytelnika jest to lektura bardzo lekka, pomijając sceny "łóżkowe"-tu autorka zdecydowanie dała się ponieść :) Niestety w tej pozycji pikantnego romansu nie uświadczyłam. Nie jest to jednak książka którą się zapamiętuje i ma się ochotę kiedyś do niej wrócić, jest raczej z tych, które czyta się dla zabicia nudy. Co do opisu... to w sumie jest to streszczenie tej powieści, co mnie strasznie irytuje ;/ Fakt było kilka rozweselających momentów... ale poza tym to akcja była bardzo przewidywalna dla osoby zaczytującej się w romansach historycznych więc za to ogromny minus. Najciekawszą postacią okazała się matka głównej bohaterki a nie ona sama :) Podsumowując... jeżeli nie masz czym zająć rąk to ta książka może się przydać. Jeżeli jednak masz w kolejce do przeczytania inne, być może ciekawsze pozycje to śmiało możesz ją pominąć - niewiele stracisz :)
Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Romanse, to gatunek literatury, po który sięgam bardzo rzadko. A romanse historyczne to zupełna nowość w moim repertuarze literackim. "Zakochana w nikczemniku" to mój pierwszy romans historyczny i na pewno nie ostatni ! Sama jestem zaskoczona, ale ta powieść bardzo mi się podobała, miło spędziłam przy niej czas, a chyba o to właśnie chodzi, by lektura zapewniała nam porcję dobrej rozrywki.

"Zakochana w nikczemniku" przedstawia nam losy Kate, lady d'Allenay, kobiety rozsądnej, roztropnej, poważnej, nie planującej zamążpójścia, mającej na głowie zamek, którym musi zarządzać, a także młodszą siostę, nad którą sprawuje pieczę. Zraniona w przeszłości przez bliskiego jej mężczyznę, boi się zaangażować ponownie i nie myśli zupełnie o sobie i swoim życiu uczuciowym. Ma wszakże na głowie przyszły ślub siostry Nancy z miejscowym pastorem, Richardem Burnhamem, któremu sprzeciwia się ich wuj, lord Upshaw, prawny opiekun Nancy, a także zapowiedzianą wizytę ich matki, Aurélie, kobiety niepoprawnej, szalonej i na swój sposób uroczej z jej gronem przyjaciół. Wszystko jednakże zmienia się gdy w wyniku splotu zaskakujących zdarzeń pod jej dach, dach Bellecombe, trafia przystojny młodzieniec, o imieniu Edward, który sprawi, że Kate zacznie w końcu myśleć o sobie i będzie chciała porzucić rozsądek na rzecz namiętności.

Jest jednak mały problem, Edward okazuje się być tym Quartermainem, a mianowicie właścicielem londyńskiej jaskini hazardu, bezlitosnym i budzącym lęk wśród swoich dłużników nikczemnikiem, wydziedziczonym przez swą arystokratyczną rodzinę.

Między nim a Kate zaczyna rozkwitać kwiat namiętności, a później i miłości. Choć oboje zdają sobie sprawę, że ich związek może wywołać skandal, który może dla niej przynieść zgubę, choć dla niego może okazać się ratunkiem.

"Zakochana w nikczemniku" to zaiste porywająca historia, o miłości, pod której wpływem ludzie zmieniają się na lepsze, o namiętności, która porywa i rozpala jak płomień, o krzywdzie porzuconych przez rodziców dzieci, o tym, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko, o drugich szansach, a także o hazardzie i jego marnych skutkach, o zdradzie i nienawiści.

W powieści tej znajdziemy nie tylko romantyczną historię, ale także trochę sensacji, wątków obyczajowych, krztynę dobrego humoru. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka i uważam, że to był dobry początek mojej przygody z romansami historycznymi.

Są tu bohaterowie, którzy zdobywają sympatię czytelnika od samego początku, choćby główna bohaterka Kate, Edward, Nancy, pani Peppin, Anstruther, Aurélie, a też i tacy, których masz ochotę udusić gołymi rękoma jak Reginald Hoke, Francis Smythe -Feldon - no doprawdy odrażające typy.

Na uwagę zwraca także prześliczne wydanie, uwielbiam takie stonowane okładki z postaciami dam. Ładnie wyglądają na półce i zachęcają do lektury.

Ze szczerego serca polecam wszystkim "Zakochaną w nikczemniku", skoro ja, która po romanse sięgam rzadko, bawiłam się przy jej lekturze wyśmienicie, to wy także będziecie bawić się doskonale. Jestem tego pewna, polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu BIS.

Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka