Zamień chemię na jedzenie

Autorka, opierając się na doświadczeniach swojej rodziny, zachęca do unikania chemicznych dodatków jako zbędnych i szkodliwych (są przyczyną systematycznego zatruwania organizmu, alergii, niestrawności, a być może także zespołu ADHD). W dwudziestu rozdziałach zawarła porady, jak unikać szkodliwej żywności, jakie naczynia stosować w kuchni, jakie wartościowe produkty uwzględniać w potrawach. Jej książka obejmuje 81 przepisów, odwołujących się do dawnych, dobrych, polskich tradycji.

Informacje dodatkowe o Zamień chemię na jedzenie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-08-28
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-240-2045-4

Kup książkę Zamień chemię na jedzenie

Zamień chemię na jedzenie - opinie o książce

Dobra lektura dla każdego dbajacego o swoje zdrowie. Autorka w przystepny sposób tłumaczy zawartośc produktów spożywczych, wskazuje te dobre. Książka zawiera proste, zdrowe przepisy.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Mam,
Ciekawy i raczej rzadko spotykany na polskim rynku poradnik dotyczący tego, jak unikać chemii w jedzeniu. Oprócz porad zawiera kilka przepisów jak samemu przyrządzić niektóre dania, czy upiec chleb, zrobić domowy keczup. Napisana jest w sposób przejrzysty. Ważne rzeczy zostały ujęte w czytelne tabele. Jedyną wadą jest to, że po przeczytaniu żałowałam, że już koniec książki.
Avatar użytkownika - magducha
magducha
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Bardzo przydatna książka dla kogoś, kto chce w miarę możliwości zmniejszyć spożycie chemii. Pomaga mi na co dzień uczyć się nowego - zdrowego gotowania.
Rewelacyjna praca matki i pasjonatki zdrowego jedzenia. Autorka obnaża prawdę o produktach spożywczych w naszych sklepach i o tym co naprawdę zdrowe. Proponuje proste przepisy i w przystępny sposób tłumaczy jak jeść bez chemicznych dodatków. Smaczna pozycja na polskim rynku!
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Nie dowiedziałam się zbyt wielu nowych rzeczy z tej książki. Wszystko to już było w programie Kasi Bosackiej "Wiem co jem". Pozycja raczej dla zupełnie początkujących w sferze odżywiania.

Avatar użytkownika - exuler
Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2013-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Dom, Zdrowie,
Julita Bator0
Okładka ksiązki - Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta

Dzięki swoim książkom Julita Bator zmieniła oblicze polskiej kuchni. Autorka, mama trójki dzieci, podzieliła się swoją unikatową wiedzą i wypróbowanymi...

Młodziej, piękniej, zdrowiej. Sprawdzone sposoby, jak dbać o urodę
Julita Bator0
Okładka ksiązki - Młodziej, piękniej, zdrowiej. Sprawdzone sposoby, jak dbać o urodę

Każda z nas chce się czuć młoda, piękna i cieszyć się zdrowiem. Często w codziennej gonitwie brakuje nam czasu, aby odpowiednio zadbać o siebie. Julita...