Opis ksiązki
Kup Teraz

Zanim będzie za późno

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-29
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8069-152-0
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:dayna15
Doskonała debiutancka powieść Lauren Frankel. Historia dziewczynki na skraju załamania nerwowego i matki, która za wszelką cenę usiłuje jej pomóc, zanim będzie za późno. Pod adresem trzynastoletniej Callie pada oskarżenie o agresywne zachowanie. Doskonale znając łagodne usposobienie córki, Rebecca jest przekonana o jej niewinności. Callie zostaje oczyszczona z podejrzeń, ale koleżanka, która ją oskarżyła, zaczyna przysyłać wiadomości z pogróżkami o coraz bardziej rozpaczliwej treści. Rebecca postanawia interweniować. Próbując pomóc niezrównoważonej dziewczynie, wspomina własne nastoletnie dramaty i przyjaźnie. Wraca pamięcią do czasów, gdy jej brak zrozumienia wobec najbliższych doprowadził do tragedii. Postanawia uczynić wszystko, aby ta historia zakończyła się inaczej. Jednak Rebecca nie wie wszystkiego, nie rozumie, kto jest prawdziwą ofiarą, i nie zdaje sobie sprawy, w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazła się Callie. Przejmująca, piękna opowieść o intensywnych emocjach wieku dojrzewania, złożonej naturze nastolatek oraz okrucieństwie, nieobcym żadnemu z nas. Odważne spojrzenie na najgorsze ludzkie instynkty, które oddalają nas od siebie samych – co czasem bywa wybawieniem. Niepokojąca i trzymająca w napięciu debiutancka powieść Frankel pokazuje trudy dorastania, okrucieństwo społeczeństwa i to, jak mało wiemy o naszych dzieciach. „People”
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
limonka81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Autorka podejmuje w swojej powieści temat agresji werbalnej i psychicznej. Nastoletnia dziewczyna Callie, wraz ze swoimi przyjaciółkami ze szkoły, początkowo sama prowokowała sytuacje, w których dochodziło do aktów przemocy na terenie szkoły. Karta z czasem odwraca się i to ona staje się ofiarą zastraszania i prześladowania ze strony uczennic.

Psychika Cellie nie może sobie poradzić z ciągłymi upokorzeniami. Czuje, że ktoś skrada jej tożsamość. Kłamstwa rozpowszechniane na jej temat zmieniają całe życie w piekło. Dziewczyna na własnej skórze doświadcza, jak to jest, kiedy wszyscy działają przeciwko niej. Zdaje sobie sprawę, że nikt nie zasługuje na takie traktowanie, ale czy nie jest już za późno...? Sytuacje prowadzą do dramatycznych wydarzeń.

Wątek o historii rodziców Callie, który pojawia się w fabule powieści jest równie ciekawy. Nastolatkę wychowuje Rebecca, która jest jej prawnym opiekunem. Kobieta jest najlepszą przyjaciółką matki Callie. Czy przeszłość rodziców Callie miała jakikolwiek wpływ na wydarzenia w życiu młodej dziewczyny? Co takiego stało się, że to Rebecca zajmuje się nastolatką? Odsyłam do powieści.

Polecam thriller psychologiczny Lauren Frankel. Ciekawość wzbudza i mroczny klimat. Czytając książkę wyczuwa się wewnętrzne napięcie, które towarzyszy przez całą akcję.
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-07-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zanim będzie za późno A oni wciąż mnie szukają
Manuela Moresco
Okładka - Zanim będzie za późno Pojedynek z diabłem
Kristina Ohlsson
Okładka - Zanim będzie za późno Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Zanim będzie za późno Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Zanim będzie za późno Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów