Zapach konwalii

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2013-06-20
ISBN: 978-83-62502-62-2
Dodał/a książkę:izabela81
W najnowszej powieści Korolewicz "Zapach Konwalii" kończy się zima, a zaczyna wiosna. Anna poznaje dawną przyjaciółkę Mariusza, Arę. To bardzo uzdolniona młoda artystka. Jej wystawa odnosi olbrzymi sukces, ale czy to wystarczy, by uczynić ją szczęśliwą i uratować od śmiertelnego zagrożenia - depresji? Nad związkiem Anny i Mariusza zbierają się czarne chmury. Dawna miłość Mariusza postanawia walczyć o dawne uczucie. Czy ich związek przetrwa? Co okaże się ważniejsze: miłość czy matura? Czy Bieszczady oczyszczą atmosferę między nimi? Tą książkę po prostu się chłonie, nie czyta.
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki - 2015,
Momentami wiało nudą, było zbyt wiele przydługich opisów nic nie wnoszących do fabuły. Jednak mimo tego książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale nie zapadnie w mojej pamięci.
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Czytając o związku maturzystki Ani z poważnym mężczyzną trenerem Mariuszem poznajemy też intrygantkę, dawną dziewczynę głównego bohatera, rudowłosą Matyldę. Ta femme fatale za wszelką cenę chce zaszkodzić nie tylko Mariuszowi, ale też osobom jemu bliższym i dalszym. Po części to się jej udaje. Na tle tych miłosnych perturbacji oraz szkolnych wydarzeń z LO Ani poznajemy inną parę - uzdolnioną malarkę Zuzannę, zwaną Arą, i dziennikarza Fabiana. To krótkie studium depresji. Przerażające w skutkach, gdy ktoś z zewnątrz odpowiednio wcześnie nie zareaguje, bo ,,w dużej dawce wszystko szkodzi". I jeszcze jedna rzecz jest tu ukazana - siła intuicji, szósty zmysł, przeczucie, że coś się wydarzy... Niby historia opowiedziana w tej powieści jest zwyczajna, może i banalna, ale jest coś w niej wciągającego, że się ją chłonie jednym tchem.
Eli1605 Linia koment
iwona-w Linia koment