Zaślubiny patyków

"Ilekroć w twoim życiu wydarzy się coś naprawdę istotnego, poszukaj najbliższego patyka i zapisz na nim tę okoliczność i datę. Kiedy się zestarzejesz, rozchorujesz albo będziesz pewna, że zostało ci mało czasu, zbierz wszystkie w wiązkę i spal ją. Dokonaj zaślubin patyków". Słowa ukochanego Mirandy - jej jedynej prawdziwej miłości - zmienią na zawsze tę przedsiębiorczą kobietę. Od tej pory już nic w jej życiu nie będzie jednoznaczne i oczywiste, a na jej drodze staną najprzedziwniejsze postaci. Trylogia "Crane's View" - zapoczątkowana realistyczną "Całując ul" - w tej książce, drugiej z cyklu, nabiera nowego kształtu: realizm przeplata się z magią, dziwność i groza dopadają bohaterów na każdym kroku, nikt już nie wie, co jest prawdą, złudzeniem i nierzeczywistością. [Rebis]

Informacje dodatkowe o Zaślubiny patyków:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1999 (data przybliżona)
ISBN: 8371205783

Kup książkę Zaślubiny patyków

Zaślubiny patyków - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2017-09-18,

Pierwsza czesc trylogii,czyli "Calujac ul",opierala sie na watku kryminalnym i zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie.W tej powiesci rzeczywistosc przeplata sie z fantazja.Pojawiaja sie nawet duchy zmarlych osob.Nie jestem zwolennikiem takich zabiegow,wiec ksiazka mniej przypadla mi do gustu.Jednak przyznaje,ze powiesc ma klimat,ktory zacheca do lektury.

Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2014-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, format E-book,
Uwielbiam książki Jonathana Carrolla. Sprawiają, że człowiek w sobie znajduje magię. Ciężki tak opisać jego książki, nic bowiem nie określi tego co się czuje po jej przeczytaniu. Carroll sprawia, ze każde jedno zdanie czyta się z zapartym tchem, wyczekuje się końca, tego co się może stać. Długo zastanawiałam się co napisać. Odkładałam to na bok. No i oczywiście słów mi brakuje, uważam więc, że każdy sam powinien przeczytać i wyrazić opinię. Moja jest jednoznaczna. Warte przeczytania nawet kilka razy.

To druga książka Jonathana Carrolla jaką przeczytałam. O ile sama historia głównej bohaterki "Zaślubin patyków" mnie początkowo wciągnęła to jednak zwrot pisarza w stronę zjawisk nadnaturalnych już po pewnym czasie zaczął mnie nużyć. Po prostu ta część powieści jest, jak dla mnie, zbyt rozbudowana i przez to jakby mało czytelna. Co nie znaczy, że nie pojęłam w czym rzecz, a wątek nieśmiertelności i rezygnowania z niej wydał mi się dość oryginalny i intrygujący w swej oczywistej nierealności. Początkowo myślałam o doczytaniu pozostałych części trylogii, ale to jednak nie moja bajka..

Avatar użytkownika - Dominika_21
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolacja dla wrony
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Kolacja dla wrony

Dowiedz się, jak życie uczynić sztuką. ,,Pytanie jest proste, ale zasadnicze: co dodałeś do tego świata?" Wybór krótkich utworów...

Głos naszego cienia
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Głos naszego cienia

Bohater tej znakomitej powieści, młody pisarz Joe Lennox, ucieka do starego Wiednia, by poszukać schronienia przed dręczącymi go wspomnieniami związanymi...