Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami

Specjalista w dziedzinie nowoczesnych mediów przerywa milczenie i pokazuje, jak naprawdę funkcjonują. Jak garstka szemranych blogerów kontroluje cały system tak zwanych mediów informacyjnych, przekuwając nasze zainteresowanie i naszą uwagę w zyski dla siebie.

Andrew Keen,
autor książki Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę

Łatwa sztuka manipulowania mediami

Media są w stanie wynieść ludzi na piedestał w jednej chwili, po czym bez wahania ich z niego strącają. Złośliwa plotka może kosztować firmę miliony, polityczny skandal zmusza kandydata na urząd państwowy do wycofania się z wyborów, zaś nikomu nieznana osoba z dnia na dzień zostaje celebrytą. Mało które media są dziś niezależne, dlatego takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem. To doskonale zorganizowane akcje, za którymi stoją specjaliści kontrolujący media. Chcesz się dowiedzieć, jak to się robi? Zaczerpnij informacji z samego źródła.

Manipulowanie mediami to mój zawód. W świecie, gdzie blogi kształtują i wypaczają treść newsów, moje zadanie polega na kontrolowaniu tych blogów — to samo robić może w zasadzie każdy. Dlaczego ujawniam te wszystkie sekrety? Ponieważ jestem zmęczony światem, gdzie blogerzy przyjmują łapówki, marketerzy pomagają pisać newsy, lekkomyślni dziennikarze rozpowszechniają kłamstwa — i wszystkim to uchodzi na sucho. Zabieram Was za kulisy, ponieważ nie chcę, aby ktoś jeszcze dał się niemile zaskoczyć. Przeczytaj tę szokującą książkę i podziel przez dwa wszystko, o czym czytasz.

Ryan Holiday — strateg medialny współpracujący z wieloma znanymi osobistościami, w tym Tuckerem Maksem i Dovem Charneyem, a także dyrektor marketingu w American Apparel, którego dokonania są znane na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2014-10-26
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami

Zaufaj mi, jestem kłamcą. Wyznania eksperta ds. manipulowania mediami - opinie o książce

Ryan Holiday0
Okładka ksiązki - Growth Hacker Marketing. O przyszłości PR, marketingu i reklamy. Wydanie rozszerzone

Stwórz samoczynną maszynę marketingową! Dopasowanie produktu do rynku, czyli co jest potrzebne Twoim klientom Odpowiedni dobór narzędzi, czyli...

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy
Ryan Holiday0
Okładka ksiązki - Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

„Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli”. Marek Aureliusz Postrzeganie, czyli jak spojrzeć na przeszkodę, żeby dostrzec...