Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa

Niezależnie od charakteru i obszaru działalności wspó205285lny dla psychologów jest szczególny charakter więzi z podmiotem oddziaływań i wynikające z niego zobowiązania etyczne.

Książka Doroty Bednarek porządkuje wiedzę dotyczącą:

kontekstu prawnego wykonywania zawodu psychologa, obowiązujących zasad i standardów etycznych oraz sposobów ich realizacji.

Autorka poruszyła zagadnienia etyczne specyficznie związane z najważniejszymi obszarami zastosowań psychologii: w diagnozie i interwencji psychologicznej. Szczegółowo omówiła etyczne kwestie i zasady dotyczące takich specyficznych sytuacji, jak:

świadczenie usług na zlecenie strony trzeciej, na odległość, wobec nieletnich, problem przeciwdziałania dyskryminacji, prowadzenie badań naukowych i publikowanie ich wyników, oraz wielu innych.

Psychologowie praktycy oraz studenci psychologii znajdą w tej książce zarówno możliwość pogłębionego zrozumienia etycznego wymiaru pracy psychologa, jak i wyczerpujący zbiór zasad do zastosowania w codziennej pracy.

***

Dr Dorota Bednarek - psycholog, wykładowca w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Członek Senackiej Komisji ds. Badań Empirycznych z Udziałem Ludzi jako Osób Badanych Uniwersytetu SWPS.

Informacje dodatkowe o Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-08-15
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa

Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa - opinie o książce

Planeta Ziemia. Geologia dla dzieci i młodzieży
Dorota Bednarek0
Okładka ksiązki - Planeta Ziemia. Geologia dla dzieci i młodzieży

Każde dziecko w pewnym wieku bawi się w piaskownicy, nie wiedząc nawet, że oddaje się pasji badania sypkich skał osadowych - piasku.Geolodzy przechowują...