Zbieg okoliczności

Tom 15 cyklu Przygody Joanny

Główna bohaterka powieści przez przypadek zostaje zamieszana w przemyt narkotyków i produkcję fałszywych pieniędzy.
Czy uda jej się przechytrzyć mafię i udowodnić policji swoją niewinność?
Miłośnicy gatunku z pewnością docenią ten trzymający w napięciu, pełen zaskakujących zwrotów akcji i zbiegów okoliczności kryminał.

Informacje dodatkowe o Zbieg okoliczności:

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2006-07-12
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Zbieg okoliczności

Człowiek powinien się uczyć na cudzych błędach, bo sam wszystkich popełnić nie zdoła.

Zbieg okoliczności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
To nie jest oryginalne co teraz napiszę, ale uwielbiam styl Joanny Chmielewskiej. Ta książka jest jedną z zabawniejszych jej autorstwa. Joanna ma pewien powód, by pomóc swojemu byłemu "ukochanemu". Zabiera od niego pakunek i oddaje do przechowalni bagażu. Gdy powstaje tam małe zamieszanie, (w zabawny i widowiskowy sposób) ucieka z cudzą torbą. Torba ta odgrywa rolę w innym przekręcie. Okazuje się, że w międzyczasie owy były ukochany zostaje zamordowany, a ona zostaje jedną z podejrzanych. Postanawia, że będzie się ukrywać m.in. przebrana za Murzynkę. Jedna książka - wiele zbrodni. Jedni fałszują pieniądze. Drudzy mordują. Jeszcze inni handlują narkotykami. Możemy śledzić akcję z perspektywy Joanny, jej teściowej oraz śledczych. Książka jest na tyle dobrze skonstruowana, że mimo zagmatwanej fabuły, wiedziałam o co komu chodzi.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Na pewno czytałam już tę książkę i na pewno zupełnie jej nie pamiętam. Dwa momenty mi gdzieś tam 'zadzwoniły'. Świadczy to o tym, że jest to pozycja mało charakterystyczna i taka do przeczytania-zapomnienia. Jednak czytało mi się ją dobrze, odpoczęłam przy niej, zrelaksowała mnie w podróży i mogę szczerze polecić. Co do wydarzeń w niej zawartych... pomieszanie z poplątaniem, czyli klasyczna komedia pomyłek, w którą zamieszane są dwie Joanny - na dodatek obie Chmielewskie. Całość nie zapiera tchu, ale też nie irytuje, więc spokojnie można rozkoszować się akcją.

Nie wiem, czy to kwestia długiej przerwy od książek Chmielewskiej, czy po prostu dobrej jakości tego konkretnie tytułu, ale "Zbieg okoliczności" czytało się znakomicie. Autorka po mistrzowsku spiętrzyła intrygę, w którą wplątały się niezależnie dwie organizacje przestępcze i dwie kobiety o tym samym nazwisku. Tradycyjnie humor językowy i sytuacyjny zadowala w stu procentach. Może nie jest to mistrzowski kryminał i zdarzenia często wydają się zbyt zawikłane, to jednak współczesne komedie kryminalne do powieści mistrzyni się nie umywają. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2018-04-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Kryminały Joanny Chmielewskiej to książki, które czytam, żeby się zrelaksować. "Zbieg okoliczności" to powieść, w której fabuła jest nieźle pokręcona, dodatkowo w aferę zostają wplątane dwie Joanny Chmielewskie - teściowa i synowa, a raczej była teściowa i była synowa ;) O dziwo, kobiety te darzą się sympatią.
Jak w przypadku większości kryminałów tejże autorki, tak i tutaj czytanie powoduje niekontrolowane salwy śmiechu.

Avatar użytkownika - Daria_ada
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Druga młodość
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Druga młodość

Autorka wspomina swoje całe swoje życie - począwszy od zapoznania czytelnika ze swymi przodkami, poprzez dzieciństwo, młodość, życie rodzinne. Opisuje...

Trudny trup
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Trudny trup

Jak znaleźć trupa, nie zaglądając do kostnic, piwnic, starych krypt i nie zapuszczając się w ciemne zaułki dzielnic cieszących się złą sławą? Joanna, ulegając...