Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię + Uderzenie

Dwie z pozoru niepowiązane ze sobą sprawy - śmierć Ewy Salm, która zginęła, wypadając z okna pijackiej meliny, i rabunek w biały dzień czterystu tysięcy złotych - pozostają wciąż nierozwiązane. Fakt ten nie daje spokoju kapitanowi Siwemu, funkcjonariuszowi Komendy Głównej Milicji. Kiedy powody zdrowotne zmuszają go do przejścia na emeryturę, podejmuje on prywatne śledztwo, które przyniesie rozwiązanie przestępstwa sprzed lat i odnalezienie skradzionych pieniędzy. Czas jest wrogiem Siwego, widmo kolejnego zawału zbliża się nieubłaganie, a kluczem do rozwiązania i splecenia tych dwóch spraw jest zbrodniarz, który ukradł nie tylko zbrodnię.

Niniejsze wydanie zawiera dodatkowe informacje autora o Siwym oraz powiązane z bohaterem Zbrodniarza, który ukradł zbrodnię opowiadanie "Uderzenie".

Do książki dołączony został film na DVD pt. Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię (1969) w reżyserii Janusza Majewskiego.

Informacje dodatkowe o Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię + Uderzenie:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2008-10-01
ISBN: 978-83-7506-258-8

Kup książkę Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię + Uderzenie

Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię + Uderzenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Kąkolewski, mistrz reportażu, tym razem raczy nas klasycznym kryminałem w bardzo retro klimacie. Retro z dzisiejszej perspektywy naturalnie, rzecz bowiem dzieje się w siermiężnych czasach PRL-owskiej szarzyzny, imponuje jednak nie tylko reporterską skrupulatnością w oddaniu niuansów dekoracji, w jakiej dzieje się akcja, ale i samą kapitalną akcją i świetnie nakreślonymi postaciami, ze schorowanym komisarzem milicji na czele, bardzo w klimacie skandynawskich pozornie mrocznych typów. Do wydawnictwa dołączona jest płyta z fantastyczną ekranizacją powieści w reżyserii Janusza Majewskiego.
Avatar użytkownika - Birgitta
Birgitta
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Wyśmienity kryminał, napisany w formie a to dziennika, a to raportu milicyjnego, a to relacji z narady u Dyrektora Biura Kryminalnego. Sam pomysł na tytułową zbrodnię, która... pada łupem zbrodniarza - także interesujący. Ciekawie czyta się tę pozycję także ze względu na upływ lat i porównanie metod dochodzeniowych lat 60. z tymi, stosowanymi dzisiaj, a pokazanymi choćby w emitowanych aktualnie w TV amerykańskich produkcjach ;) Ponadto warto zobaczyć film, nakręcony na podstawie książki, tym bardziej, że książka razem z płytą kosztuje w Matrasie tylko 5 pln ;)
Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane dawno, dawno temu,
Reporter kryminalny. Książę oszustów
Krzysztof Kąkolewski0
Okładka ksiązki - Reporter kryminalny. Książę oszustów

Książka Krzysztofa Kąkolewskiego to zbiór opowiadań inspirowanych jego bogatym dorobkiem reporterskim. "Jestem nie tylko czytelnikiem, ale i zbieraczem...

Diament odnaleziony w popiele
Krzysztof Kąkolewski0
Okładka ksiązki - Diament odnaleziony w popiele

Prawdziwa historia Stanisława Kosickiego (ps. "Bohun"). W książce Diament odnaleziony w popiele Krzysztof Kąkolewski ujawnia perfidną, jadowitą propagandę...