Opis ksiązki
Kup Teraz

Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko Tobie

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016-02-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328317291
Liczba stron: 419
Dodał/a książkę:helion
Nie istnieje taki system informatyczny, który byłby w pełni bezpieczny. Codziennie zdarzają się włamania do systemów bankowych czy kradzieże najwrażliwszych danych z serwerów. Hakerzy potrafią także wykorzystać telefon ofiary do szpiegowania, szantażu i stalkingu. Dynamiczny rozwój technologii i nauki może zaowocować wieloma niespotykanymi dotąd zagrożeniami, związanymi z bezpieczeństwem danych. Hakerzy, szantażyści, terroryści, psychopaci i zwykli złodzieje stale przetrząsają sieć w poszukiwaniu słabych punktów, podatnych na atak.

Niniejsza książka jest zadziwiającą podróżą do najmroczniejszych otchłani cyfrowego świata. Choć momentami sprawia wrażenie dobrze wyreżyserowanej fikcji, opisuje wyłącznie czyste fakty. Autor pokazuje, jak technologie jutra, takie jak robotyka, biologia syntetyczna, sztuczna inteligencja, nanotechnologia i komputery kwantowe mogą być wykorzystane przez przestępców. Książka uświadamia, jakie konsekwencje niesie ze sobą istnienie globalnej sieci. Opisano tu także proste czynności, dzięki którym łatwiej jest uchronić sieć przed atakami. To książka prowokująca i ekscytująca, prawdziwy poradnik przetrwania w niebezpiecznym świecie potężnych zbiorów danych.

Przeczytasz tu między innymi:
  • o konsekwencjach tworzenia globalnej sieci i podłączania do niej nowych urządzeń
  • o niebezpiecznych usługach, naruszeniach prywatności i kradzieży tożsamości
  • o tym, dokąd zmierza przestępczość i jak będą wyglądać zbrodnie przyszłości
  • o celach hakerów, którymi za chwilę staną się domy, samochody i... nasze ciała
  • o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w technologicznie zaawansowanym świecie

Bądź czujny! Przygotuj się! Zbrodnie przyszłości dzieją się już dziś!


Marc Goodman — niekwestionowany autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa globalnego. Od początku swojej kariery jest związany z kryminalistyką. Był głównym futurologiem w FBI, doradcą Interpolu, a także policjantem patrolującym ulice. Jako założyciel Future Crimes Institute oraz szef katedry polityki, prawa i etyki na Uniwersytecie Osobliwości w Dolinie Krzemowej nie przestaje badać intrygującego, a często i przerażającego pogranicza nauki i bezpieczeństwa, odkrywa rodzące się zagrożenia i zwalcza ciemną stronę technologii.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dobrerecenzjepl plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zbrodnie są znane od dawien dawna na całym świecie. Wraz z ewolucją człowieka, ewoluowały również formy dokonywania przestępstw. W jaki sposób dokonuje się ich w czasach teraźniejszych? Jak będą one wyglądać w bardzo niedalekiej przyszłości? No i najważniejsze pytanie, jak bardzo my sami jesteśmy na nie podatni?
Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, komputera i dostępu do internetu. To przez sieć załatwiamy wiele spraw związanych z codziennym życiem. Płacimy rachunki, robimy zakupy czy udzielamy się towarzysko poprzez portale społecznościowe. Często nie zdajemy sobie sprawy ze sposobów narażania się na ataki teraźniejszych kryminalistów – cyberprzestępców. Okazuje się, że nawet najlepsze programy antywirusowe zatrzymują tylko 5% nowo tworzonego złośliwego oprogramowania.
Niestety również nasze dane są notorycznie wykorzystywane przez korporacje, w zamian za korzystanie z darmowych usług. Przykładowo produkty Google analizują zebrane informacje, następnie sprzedają je reklamodawcom, którzy to dostosowują reklamy do naszych aktualnych „potrzeb”. Na domiar złego takie praktyki stają się chlebem powszednim gigantów działających w zinformatyzowanym świecie.
Nowoczesne technologie niosą ze sobą nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale również sposoby inwigilacji każdego podłączonego użytkownika. W wielu krajach istnieją oddziały wojskowe składające się ze specjalistów potrafiących zdobywać w legalny i nielegalny sposób potrzebne informacje. Zdarzają się nawet kradzieże własności intelektualnej, a w tym projektów i kodów źródłowych przez konkurujące ze sobą firmy.
Marc Goodman, autor książki „Zbrodnie przyszłości” to autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa. Współpracował on z FBI i Interpolem. Jest również założycielem Future Crimes Institute w Dolinie Krzemowej. Zagłębia się on w pogranicze nauki i bezpieczeństwa, okrywa rodzące się niebezpieczeństwa i zwalcza ciemną stronę technologii.
Okładka książki „Zbrodnie Przyszłości” jest bardzo stonowana. Przedstawia ona obrazek futurystycznych gadżetów co ładnie nawiązuje do tematyki. Tekst został podzielony na trzy części, a każda z nich na rozdziały. Informacje zawarte w książce są obszernie opisane, przez co książka liczy 500 stron.
Osobiście brakuje mi przedstawienia odrobiny szczegółów technicznych wykorzystywanych przy opisywanych zabiegach. Uważam, że ten tytuł warto przeczytać, chociażby po to, aby zrozumieć obecne możliwości pozwalające na wydobycie od nas poufnych informacji.
Moja ocena: 9/10.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów