Zbyt dumna, zbyt krucha

Portret niezwykłej kobiety, tak głodnej miłości, że postawiła wszystko na jedna kartę i przegrała. Opowiadając o Marii Callas (1923-77), autor skupia się na burzliwym życiu prywatnym "primadonny stulecia". Charyzmatyczna śpiewaczka i piękna kobieta, poznała u szczytu kariery Arystotelesa Onassisa. Dla niego przestała śpiewać i zaszła w ciążę, choć dziecka nigdy nie urodziła. Kapryśny miliarder traktował ją okrutnie i wkrótce ożenił się z Jacqueline Kennedy...

Informacje dodatkowe o Zbyt dumna, zbyt krucha:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-247-1068-3

Kup książkę Zbyt dumna, zbyt krucha

Zbyt dumna, zbyt krucha - opinie o książce

Nazywała się Callas. Maria Callas.

Dziś nie będzie o Kennedych. Poznajcie historię diwy, która nie potrafiła żyć bez miłości.Przygnębiające dzieje spektakularnego upadku  znakomitości operowej.

O ironio, w przypadku Marii Callas (właściwie: Cecilia Sophia Anna Maria Kalogeropoulou, Maria Meneghini Callas) sprawdziło się powiedzenie: strzeż się Greka niosącego złote dary. Na swoją zgubę, primadonna poznała armatora greckiego i bawidamka Arystotelesa Onasisa, który jej nie szanował i źle traktował. Urodziła mu synka, który zmarł. Ostatecznie Grek porzucił artystkę dla wdowy po Johnie F. Kennedym, Jacqueline.

Była niezwykłą osobistością, wyśmienitą śpiewaczką u progu sławy. Podziwiana przez cały świat, w rzeczywistości nieszczęśliwa i samotna.

Trzeba przyznać, że Maria Callas była kobietą wyjątkowej urody.

Maria Callas załamała się, zaczęła nadużywać alkoholu, w jego wyniku straciła głos. Systematycznie zaczęła upadać niżej i niżej. Odeszła 16 września 1977 roku...O tej artystce trudno zapomnieć. Interesujący jest fakt, że powieść ta powstała na podstawie jej pasjonujących listów.

Publikacja jest nierówna i niektóre fragmenty bywają krzywdzące, lecz przeczytałam ją w jeden wieczór.

Avatar użytkownika - kiniak
kiniak
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna, a zarazem jakże smutna biografia Marii Callas. Przeczytałam ją jednym tchem. Nieszczęśliwa miłość, sława, samotność wśród ludzi, wszystkie te zagadnienia są nadal aktualne, mimo iż, Maria Callas odeszła już ponad 35 lat temu. Polecam! Jest to książka nad którą można uronić niejedną łzę. Na pewno jeszcze do niej wrócę.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-06, Mam,
Smutna historia największej divy operowej. Trudne i ciężkie dzieciństwo, odrzucenie przez matkę miało ogromny wpływ na uczucia dumnej kobiety. Jeśli chodzi o muzykę nikt chyba nie miał większej pewności, że jest się najlepszym, jeśli chodzi o miłość - to serce jej nigdy nie zaznało spokoju i pewności...Powieść czyta się jednym tchem, niejednokrotnie roniąc łzy nad losem dumnej lecz jakże kruchej kobiety. Serce się kroi, kiedy czytamy jak w okrutny sposób życie ją potraktowało...całe życie czuła smutek i rozpacz.
Avatar użytkownika - Iddoo
Iddoo