Ze złotych pól

Rodzina Richardsonów od lat uprawiała tytoń. Młody, ambitny Nate postanawia rozpocząć produkcję papierosów. W tym celu jedzie, by spotkać się z konstruktorem maszyny Augustusem Standishem. Jednak konstruktor prototyp i prawa patentowe godzi się oddać tylko wraz z ręką wnuczki, Chess. Jak wychowana w dobrobycie młoda dama, choć zubożała po wojnie secesyjnej, poradzi sobie w w dość prymitywnych warunkach, wśród ludzi prostych? Czy Nate odniesie sukces?

Informacje dodatkowe o Ze złotych pól:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 1996 (data przybliżona)

Kup książkę Ze złotych pól

Ze złotych pól - opinie o książce

"Ze złotych pól" to romans historyczny, który urzeka pięknymi opisami krajobrazu, posiadłości, przyrody. Nate, przedsiębiorca tytoniowy ma wielkie ambicje i aspiracje, by stać się potentatem tego przemysłu. W realizacji planów może mu pomóc patent na nowoczesną maszynę do produkcji papierosów. Okazuje się, że może go zdobyć tylko w "pakiecie" z małżonką - wnuczką wynalazcy. Godzi się na ten warunek i zostaje mężem Chess.
Mimo, że bohaterowie stają się partnerami w interesach i przyjaciółmi, to nie rodzi to między nimi zażyłości i bliskości. Nate nie rezygnuje z dawnych nawyków i nie żałuję sobie schadzek z innymi kobietami. Chess, będąc niedoświadczoną starą panną godzi się na swój los, choć cierpi z powodu nieodwzajemnionej miłości męża.
Czy uda jej się coś zmienić i zawalczyć o szczęście? Czy pozna rozkosz namiętności, pożądania i prawdziwej bliskości?
Alexandra Ripley sprawnie prowadzi nas przez kilkanaście lat życia bohaterów, których zachowania dostarczają raz po raz kolejnych emocji... Lektura ciekawa i przyjemna, zwłaszcza dla fanów gatunku.

Charleston
Alexandra Ripley0
Okładka ksiązki - Charleston

Powieść „Południowe upojenia” przedstawia splatające się historie dwóch rodów zamieszkujących piękne miasto Charleston, jedno...

Scarlett. Kontynuacja Przeminęło z wiatrem
Alexandra Ripley 0
Okładka ksiązki - Scarlett. Kontynuacja Przeminęło z wiatrem

Pisana przez ponad trzy lata na zamówienie Warner Book i konsultowana ze spadkobiercami Margaret Mitchell, prawie tysiącstronicowa powieść opisuje dalsze...