13 wojen i jedna

Krzysztof Miller, który wielokrotnie towarzyszył Wojciechowi Jagielskiemu w wojennych wyprawach, w męski i dosadny sposób opowiada o nieustannym życiu na krawędzi śmierci i cenie, jaką przyszło mu zapłacić za pasję życia.

Ile niewygodnej prawdy ujawnił światu Krzysztof Miller? Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku, towarzyszył Wojciechowi Jagielskiemu. Zawsze z aparatem w ręku, obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, pocisk jest bowiem szybszy od spustu migawki.

Ile kosztuje news zdobyty dla gazety?

Jaką cenę płaci się za życie na krawędzi śmierci?

Podejdź bliżej i spójrz śmierci prosto w oczy.

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło wojny zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

"Rotująca kulka, gdy napotka przeszkodę, zmienia trajektorię lotu. Przykładowo trafia nas w obojczyk. Gdyby była normalną kulką, być może wyszłaby pod łopatką. Przeszyłaby nas na wylot. Mielibyśmy szansę przeżyć. Ale ta podkalibrowa to franca i menda, która zrobi sobie przez nasze ciało wycieczkę. Odbije się od obojczyka, zawadzi o kręgosłup, przywita z płucami, by zadomowić się w wątrobie."

Informacje dodatkowe o 13 wojen i jedna:

13 wojen i jedna - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Wstrząsająca, pouczająca i niezwykle ciekawa lektura. Autor przyznaje że nie lubi pisać, kocha fotografować co też czynił przez wiele lat w różnych częściach świata. Był tam gdzie wojna, głód i ludzkie nieszczęście bo takie historie dawały dobry temat artykułów dla gazety w której pracował. Bardzo podobają mi się opisy niektórych zdjęć zamieszczonych w tej książce. Czytając opis autora i oglądając zdjęcie widzę znacznie więcej drobiazgów, których nie zauważyłem gdy pierwszy raz je oglądałem. Zaczynam doceniać wyostrzony wzrok na drobne niuanse jakim musi charakteryzować się dobry fotoreporter. Dodatkowo mamy super opisy dnia codziennego z takich wyjazdów. Naprawdę trzeba mieć jaja by w taki sposób zarabiać na życie.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, Mam,
Mam mieszane uczucia względem książki Millera. Z jednej strony miejsca w których fotoreporter przebywał są tak niezwykłe, że wymagają w mojej opinii historii niezwykłych. Miller piszę jednak w większości o historiach, które nie zapadną w pamięci na dłużej. Z drugiej strony nie możemy przecież oczekiwać od fotoreportera historii wyjętych z książek Wojciecha Jagielskiego. Choć obaj Panowie razem podróżowali to odnoszę wrażenie, że widzieli jakby co innego. Mimo wszystko książkę warto przeczytać, choćby z racji barwnego języka autora.
Szokująca, wstrząsająca, boleśnie realistyczna. Naprawdę mocna rzecz.
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - Literatura faktu, Wyzwanie 52,
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska