A jeśli to my

Po raz pierwszy na świecie, pióro w pióro, Adam Silvera i Becky Albertalli! Twórca głośnej, adaptowanej przez HBO, powieści Nasz ostatni dzień w duecie z autorką zekranizowanego Twój Simon!

Bestsellerowi autorzy, Becky Albertalli i Adam Silvera, łączą swoje umiejętności, tworząc błyskotliwą opowieść o dwóch kompletnie różniących się od siebie chłopakach, którzy nie są do końca pewni, czy los chce ich złączyć, czy rozdzielić.

Arthur jest w Nowym Jorku tylko na wakacje, a jeśli Broadway nauczył go czegoś, to tego, że wszechświat potrafi zesłać zapierający dech w piersiach romans w najmniej oczekiwanym momencie. Ben natomiast uważa, że wszechświat powinien zająć się swoimi własnymi sprawami. Jeśli faktycznie byłby po jego stronie, chłopak nie szedłby teraz na pocztę z pudłem pełnym rzeczy swojego ex.

Kiedy Arthur i Ben spotykają się na poczcie, nie wiedzą co szykuje dla nich los.
Być może nic – zostaną rozdzieleni.
Być może wszystko – spotkają się ponownie.

Ale co jeśli nie potrafią zorganizować swojej pierwszej randki tak, jak trzeba, nawet po trzech próbach? Co jeśli Arthur stara się za bardzo, a Ben wcale? Co jeśli życie to nie jest broadwayowski musical? A może wręcz przeciwnie, może ten musical jest właśnie o nich?

Informacje dodatkowe o A jeśli to my:

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: What If It's Us
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik

Kup książkę A jeśli to my

A jeśli to my - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Przeczytane:2021-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam,

Postanowiłam dać szansę romansowi młodzieżowemu, ale nie takiemu typowemu, bo romansowi między dwoma chłopakami. I choć od wszelkich romansów trzymam się z daleka, muszę przyznać, że "A jeśli to my" to całkiem przyzwoita książka.

Podobał mi się styl, w jakim owa książka została napisana. Obydwaj bohaterowie, Arthur i Ben, zostali wykreowani indywidualnie i choć czasem myliło mi się, który jest który, ogólnie były to ciekawe postacie. Choć z początku poznajemy ich historie osobno, z czasem oba wątki zgrabnie się przeplatają. Romans chłopaków rozwija się stopniowo, od początkowego onieśmielenia sobą nawzajem, po kolejne randki.

Była to powieść dość przewidywalna i przesłodzona, ale równocześnie ciekawa i nieszablonowa historia o młodzieńczej miłości. Tak w sam raz do przeczytania na raz, bo nie sądzę, bym chciała do niej wracać.

Avatar użytkownika - peachesandplums
peachesandplums
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,
Kate in Waiting
Becky Albertalli0
Okładka ksiązki - Kate in Waiting

Wbrew powszechnemu przekonaniu najlepsi przyjaciele Kate Garfield i Anderson Walker nie są od siebie uzależnieni. Przejażdżki jednym samochodem na próby...

Syn Nieskończoności
Adam Silvera0
Okładka ksiązki - Syn Nieskończoności

Emil i Brighton dorastali w Nowym Jorku i zawsze podziwiali Iskry – grupę strażników, która poprzysięgła uwolnić świat od niebezpiecznych...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;