Agresja i autodestrukcja z perspektyw obronno-adapracyjnych dążeń Ja

Książka Doroty Kubackiej-Jasieckiej zatytułowana "Agresja i autodestrukcja z perspektywy obronno-adaptacyjnych dążeń Ja" stanowi zbiór studiów o charakterze monograficznym, poświęconych problematyce zmagania się z zagrożeniem Ja i tożsamości. Rozważania monografii wspierają tezę autorki, że zarówno agresywne, jak i autodestruktywne zachowania mogą stanowić środki, narzędzia zaspokajania i potwierdzania niedowartościowanego Ja, pełniąc funkcje obronno-adaptacyjne. Proponowane ujęcie znajduje oparcie w przytaczanym piśmiennictwie, jak i wybranych wynikach empirycznych badań własnych. Poszczególne opracowania poświęcono szczegółowym zagadnieniom z kręgu agresji wandalizmowi młodzieży, uwarunkowaniom ekscesów pseudokibiców sportowych oraz przemocy partnerskiej. Studia z kręgu autodestrukcji prezentują ujęcie zachowań suicydalnych młodzieży w kontekście autodestrukcji jako zachowań inicjowanych potrzebami potwierdzania Ja i pragnieniem przetrwania, stanowiących kierowany do otoczenia apel o pomoc i wsparcie.

Informacje dodatkowe o Agresja i autodestrukcja z perspektyw obronno-adapracyjnych dążeń Ja:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia
ISBN: 83-233-2181-7

Kup książkę Agresja i autodestrukcja z perspektyw obronno-adapracyjnych dążeń Ja

Agresja i autodestrukcja z perspektyw obronno-adapracyjnych dążeń Ja - opinie o książce

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis