Amelia i Kuba. Godzina duchów

Rafał Kosik ,,Amelia i Kuba. Godzina duchów"

Rafał Kosik ,,Kuba i Amelia. Godzina duchów"

Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają bestsellerową serię ,,Felix, Net i Nika", postanowił zachęcić do czytania trochę młodszych.

Oto na nowe osiedle sprowadzają się kolejni mieszkańcy. Jedenastoletnia Amelia poznaje jedenastoletniego Kubę, a zwykła przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody, w którą zamieszani będą: Amelia i Kuba, szalony naukowiec, legwan Franek, sąsiadka - pani Kożuszek, nadpobudliwy pies Imbir, pewna nierozgarnięta Celebrytka, nowa linia jogurtów, wybitnie inteligentny brat Amelii i wybitnie postrzelona, złośliwa siostra Kuby. No, i jeszcze... DUCHY. Takie całkiem współczesne.

Amelia i Kuba, Kuba i Amelia. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla chłopaków i dla dziewczyn. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób. A te książki sprawią, że dzieciaki w wieku 7-11 lat pokochają czytanie!

Informacje dodatkowe o Amelia i Kuba. Godzina duchów:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2014-05-21

Kup książkę Amelia i Kuba. Godzina duchów

Amelia i Kuba. Godzina duchów - opinie o książce

Czytaliście kiedyś książkę, gdzie tę samą historię przedstawia kilku bohaterów, a każdy robi to ze swojej perspektywy? Mnie zdarzyło się to kilka razy i jest to naprawdę ciekawe, bo wtedy daną historię możemy lepiej poznać i zrozumieć działania każdego z bohaterów.
Godzina duchów to opowieść o przygodach dzieci, które mieszkają na nowym osiedlu, jedni dobrze się znają, drudzy dopiero dołączają i ostatecznie powstaje bardzo fajna ekipa. Pewnego dnia zaczyna jednak dziać się coś dziwnego, na osiedlu pojawiają się duchy codziennie dokładnie o tej samej godzinie, a bystre dzieciaki odkrywają kto za tym stoi.
Książkę można czytać na dwa sposoby, najpierw opowieść Amelii, a potem Kuby lub obie na raz po jednym rozdziale, ja wybrałam tę pierwszą opcję, ponieważ historia jest do przeczytania na raz i nie obawiałam się tego, że czegoś zapomnę. Głównym motywem tej części jest empatia i to właśnie okazana przez najmłodszych, dorośli chcieli siłą wysiedlić staruszka z jego domu, żeby w tym miejscu postawić nowoczesne budynki, a dzieci okazały temu panu dużo serca. Wsparcie Amelii, Kuby i ich rodzeństwa sprawiło, że każdy coś zyskał i ostatecznie wszyscy byli zadowoleni, a to jest przecież najważniejsze.
Historia napisana jest z humorem, nie brakuje tutaj typowych rozterek nastolatków, ale jest tutaj też wiele wątków, które czegoś uczą i to nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Rodzice Amelii i Alberta byli bardzo zapracowani, kiedy dziewczynka prosiła ich o wspólny wyjazd lub chociaż wyjście na pizze oni ciągle mówili, że nie mają czasu i pracowali przy komputerach. Było jej z tego powodu bardzo przykro i nie rozumiała, dlaczego rodzice nie mogą jej poświęcić chociaż chwili. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ łatwo jest przegapić okres, kiedy dzieci nas potrzebują, a kiedy wreszcie znajdziemy dla nich czas, okazuje się, że są one już w takim wieku, że nie potrzebują już naszej uwagi.
Mam nadzieję, że kolejne części zaskoczą mnie równie pozytywnie przekazem i treścią i wyciągnę z nich dużo dobra, a jednocześnie będę się dobrze bawić przy czytaniu.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-05-23, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Nie da się uniknąć wrażenia, że autor zrobił "skok na kasę", wydając osobno te książki. Wiadomo, że sytuacja na rynku książki jest krytyczna i wydawnictwa oraz ich autorzy ratują się, jak tylko się da. Tu poznajemy wersję Amelii, jej typowo dziewczęce przemyślenia i nieco pokręcono - tchórzliwy punkt widzenia oraz kompletny brak zrozumienia drugiej strony. To zresztą działało w obie strony. Sama historia jest dosyć ciekawa. Dwoje jedenastolatków przenosi się do nowego miejsca. Każde z nich inaczej się przystosowuje do nowego otoczenia, ma swoje o nim wyobrażenia, które musi potem skonfrontować z ponurą rzeczywistością oraz odkryć, co kryje się za nietypową, jak na tego typu książkę, godziną duchów. Sama tajemnica nie jest może zbyt skomplikowana i nie czekamy z zapartym tchem na to, co będzie dalej, ale postacie są wyjątkowo fajnie poprowadzone - ogromny plus dla autora za zrobienie jednego z młodych bohaterów dziecka ze zaburzeniami rozwojowymi. Sytuacje są często uproszczone, dostosowane do wieku jedenastolatka, ale nie brak w nich przemyśleń i na poważne tematy, które potraktowane są tu całkiem serio. rozwiązanie zagadki godziny duchów trochę mnie, przyznaję, rozczarowało, ale myślę, że młodym czytelnikom będzie się podobać.
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52/2014,
Moja opinia znajduje się tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/222604/amelia-i-kuba-godzina-duchow Książka jest dobra dla dzieci. Oby tylko zechciały czytać Oo Co prawda to nie to samo, co Felix i spółka, ale Kosik trzyma się swojego stylu i jest w tym nadal dobry. Póki co, udało mi się dorwać jedynie "Amelię i Kubę", ale zamierzam przeczytać także drugą wersję zdarzeń zaprezentowanych w "Godzinie duchów".
Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 2021 , 52 książki 2021, Legimi,

Po przeczytaniu „Amelia i Kuba. Złota karta” jakoś nie potrafiłam rozstać się z bohaterami, a i styl autora bardzo mi się spodobał. Dlatego chwyciłam za pierwszą część, a w niej poznajemy głównych bohaterów- ich rodziny. Dowiadujemy się również jak Amelia poznała Kubę. Zachowanie jedenastolatki jest bardzo adekwatne do jej wieku; Amelia jest taka pocieszna i urocza w swoim postępowaniu oraz swoich myślach. Albercik opanowany i skrupulatny- jak zawsze.
Sama przygoda z duchami jest nawet ciekawa, jednak ta najnowsza część (czyli „Złota karta”) bardziej mi się podobała. Styl autora jest lekki i przyjemny. Bardzo szybko się czyta. Mam wrażenie, że w tej części jest więcej trudnych wyrazów, niekoniecznie wyjaśnionych w przypisach. Przede mną teraz ta sama historia, ale opowiedziana od strony Kuby. Polecam.

Avatar użytkownika - Indyviduum
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka

Felix, Net i Nika jadą na zimowisko do pensjonatu „Trzy kuzynki”, położonego w lesie, w górach na odludziu, a prowadzonego przez bardzo...

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia

Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków...