Anara

„Anara” Marcina Zajdlera to opowieść z cyklu fantasy. Książka przedstawia losy osiemnastoletniego Aleksa, który nie ma łatwego życia. Wychowywany przez przyjaciela rodziny – barmana, stara się zapomnieć o przeszłości. Nie znał swoich rodziców, a dziadek porzucił go w dzieciństwie zostawiając na pamiątek srebrny wisiorek, skrywający pewną tajemnicę. Chłopak cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć nie tylko ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Ar-khanu – królestwa znajdującego się w rękach samego Boga, ale będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i czy w ogóle różni się czymś od swoich wrogów. Piękna, zaskakująca i zapierająca dech w piersiach opowieść, zawierająca elementy grozy, spleciona epickim romansem dwóch młodych osób, co powoduje, iż każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Anara:

Anara - opinie o książce

Avatar użytkownika - Fanatyko
Fanatyko
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Podróż przez światy i w głąb siebie Adoptowane dzieci zazwyczaj mają w życiu trudniej. Szczególnie, gdy nie znają swoich rodziców i nie potrafią odnaleźć swojej tożsamości. Aleks jest osiemnastoletnim chłopcem wychowywanym przez barmana, przyjaciela rodziny. Nie wie kim byli jego rodzice, wie natomiast, że dziadek porzucił go, gdy był mały, a na pamiątkę zostawił tajemniczy srebrny wisiorek. Chłopiec cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć nie tylko ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Ar-khanu - królestwa znajdującego się w rękach samego Boga, ale będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i czy w ogóle różni się czymś od swoich wrogów. Marcin Zajdler stworzył wspaniałą powieść z gatunku fantasy. Książka pełna elementów grozy, zaskakuje i trzyma w napięciu. Całość wieńczy wątek romantyczny wprowadzający wiele silnych emocji. Zdecydowanie warta uwagi lektura.
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3