Aniołek

Powieść obyczajowa autorki "Ptaków ciernistych krzewów".Dziennik dwudziestolatki, zaczynającej dorosłe życie.Niezwykły związek bohaterki z autystyczną dziewczynką.Australia, lata 1960. Harriet zrywa z nudnym narzeczonym i wyprowadza się od rodziców do domu w podejrzanej dzielnicy Sydney. Poznaje tam ekscentryków różnej maści, od których uczy się miłości, tolerancji, gotowania i... magii. Szczególną więź nawiązuje z małą, autystyczną dziewczynką Flo, która nagle zostaje sama na świecie.

Informacje dodatkowe o Aniołek:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d

Kup książkę Aniołek

Aniołek - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-12-09, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Tytułowy Aniołek to dziewczynka,która ma cechy dziecka autystycznego.Żyje w domu-gdzie mieszkają ludzie bardzo różni ludzie.Nawet matka dziecka jest specyficzna-bo zajmuje się wróżeniem z kuli ,horoskopami,i tym podobnymi rzeczami.Bohaterka książki Harriet poznaje i zaprzyjaźnia się z mieszkańcami Domu ,kiedy tam się wprowadza.Opisuje życie z mieszkańcami w formie pamiętnika.Poznajemy życie i klimat Australii w latach 60 ubiegłego wieku.Bardzo ciekawa i wciągająca książka.Harriet ma dopiero 22 lata a świetnie sobie radzi w życiu i w pracy.

"Aniołek" przenosi czytelnika do Australii lat sześćdziesiątych. Trudnych lat dla kobiet, które chciały decydować same o sobie. Taką kobietą jest Harriet.

Harriet jest młodą panienką z dobrego domu. Ma narzeczonego, który idealnie wpasowuje się w ówczesne kanony. Jednak dziewczyna nie chce takiego życia. Wbrew wszystkim przenosi się do zakazanej dzielnicy. Zamieszkuje w domu pełnym dziwnych ludzi. I znajduje tu prawdziwych przyjaciół. Oraz przekonuje się, że pewne rzeczy są zapisane w gwiazdach.

Książka jest bardzo przyjemna, klimatyczna. Nietuzinkowi bohaterowie sprawiają, że uśmiech nie schodził mi z ust. Nie sposób się nudzić. Z zaciekawieniem śledziłam perypetie Harriet i jej przemianę z nieśmiałej dziewczyny w pewną siebie kobietę gotową walczyć o swoje za wszelką cenę.

Książkę polecam wszystkim na poprawę humoru. Jest tak pozytywna, że bardziej już chyba nie można.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2023-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Caesar
Colleen McCullough0
Okładka ksiązki - Caesar

Colleen McCullough was born in Australia. A neurophysicist, she established the department of neurophysiology at the Royal North Shore Hospital in Sydney...

Bieg Morgana
Colleen McCullough0
Okładka ksiązki - Bieg Morgana

W powieści cechującej się siłą narracji niezrównaną od czasów ukazania się jej poprzedniego światowego bestselleru, "Ptaki ciernistych krzewów"...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;