Artysta w przedszkolu i szkole. Techniki plastyczne dla dzieci

Od zwyczajnych kredek, poprzez farby, papier, zabawy filcem, aż po modelowanie, rzeźbienie, metaloplastykę, a nawet druk!

Ta zachęcająca do kreatywności, pełna pomysłów książka pokazuje, w jaki sposób wprowadzić dzieci w świat różnorodnych technik plastycznych, tych prostych i tych z pozoru nieco trudniejszych, które jednak z powodzeniem można zastosować w każdej przedszkolnej czy szkolnej grupie. Barwne, wydrapywane obrazki, lampiony w kształcie ryb, fantazyjne obrazki wykonane stemplem, wiosenne kwiaty z plastycznego wosku, figurki z papieru…

Wszystkie pomysły zostały opatrzone kolorowymi fotografiami, zachęcającymi do twórczej pracy. Proste, przejrzyste instrukcje zaś sprawiają, że praca z tą książka staje się prawdziwą przyjemnością i radosną twórczą przygodą.

rysowanie  drukowanie  modelowanie  malowanie  filcowanie  prace z drewna, drutu, gipsu lub kamienia

Odbiorcy:
– nauczyciele pracujący w przedszkolach i szkołach; prowadzący warsztaty plastyczne.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– prezentuje rozmaite techniki plastyczne, w prosty, przystępny sposób wprowadza dzieci w świat prawdziwej sztuki.
– proponuje ambitne, niebanalne pomysły, zachęca do twórczej pracy.

Informacje dodatkowe o Artysta w przedszkolu i szkole. Techniki plastyczne dla dzieci:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-03-10
ISBN: 978-83-7660-831-0

Kup książkę Artysta w przedszkolu i szkole. Techniki plastyczne dla dzieci

Artysta w przedszkolu i szkole. Techniki plastyczne dla dzieci - opinie o książce