Bądź tak po prostu

Miłość nie pyta, skąd przychodzisz. Miłość pokazuje ci drogę, którą powinieneś iść.

Ania i Oliwier spotykają się przypadkiem na promie wycieczkowym. Dla niego to ostatnia wspólna podróż z byłą partnerką, która postanowiła zakończyć ich długoletni związek. Dla niej – moment wytchnienia w towarzystwie mamy, jedynej osoby, która zna jej bolesny sekret. Los postanawia dać tym dwojgu szansę, choć początkowo wydaje się, że nie będą potrafili jej wykorzystać. Ani jej, ani jemu nie w głowie przelotny romans. A jednak obydwoje coraz wyraźniej czują, że połączyła ich magiczna więź, której nie powinni lekceważyć. Wkrótce po powrocie do Polski przekonają się, jak bardzo są sobie potrzebni. Tylko czy uda im się przetrwać wszystkie trudności, które napotkają na swojej drodze do wspólnego szczęścia?

Informacje dodatkowe o Bądź tak po prostu:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2024-03-27

Kup książkę Bądź tak po prostu

Bądź tak po prostu - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Dzisiaj przychodzę do Was z książką pt. "Bądź tak po prostu". Ewelina Dobosz napisała bardzo emocjonalny i poruszający romans. Czytając nie spodziewałam się, że trafię na taką dawkę bomby emocjonalnej. Ta historia sprawiła, że w moich oczach zakręciły się łzy.
Poznajemy Anię i Oliwiera, którzy poznają się na wakacyjnym urlopie. Oboje z bagażami życiowymi i tajemnicami. Ona studentka informatyki, on właściciel kliniki weterynaryjnej. To skomplikowana relacja. Ania jest młoda i pogubiona. Oliwier zgrywa twardziela i walczy z chorobą, która uprzykrza mu życie.
To piękna historia miłosna, która pokazuje nam dojrzałość młodej dziewczyny, która zakochuje się w starszym mężczyźnie i kiedy dowiaduje się o jego nieuleczalnej chorobie stara się dowiedzieć jak najwięcej o stwardnieniu rozsianym oraz wspiera Oliwiera na każdym etapie. Dowiadujemy się z czym musi mierzyć się Oliwier i to łamie nam serce. Cierpienie bohaterki jest odczuwalne na każdym kroku tej historii. Dziewczyna mierzy się też z przerażającą prawdą o swoim ojcu, który siedzi w więzieniu i nieoczekiwanie chce ją poznać. Bolesne i toksyczne relacje sprawiają, że razem z bohaterami przeżywamy ich dylematy i rozterki. Autorka potrafi trzymać w napięciu i pokazać czytelnikom, że warto zawalczyć o swoje szczęście i mieć nadzieję na lepsze jutro.

Jeśli lubicie emocjonalne i refleksyjne historie to gwarantuję Wam, że ta powieść skradnie Wasze serca.

Czytajcie i wzruszajcie się! Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

❤🔥Jest to kolejne spotkanie z twórczością autorki i ponownie spowodowała we mnie burzę emocji i łzy w oczach🌪

❤🔥Historia,która z pozoru wydaje się prostym romansem z różnicą wieku,tak naprawdę jest petarda sama w sobie!Spytacie zapewne dlaczego tak sądzę?Otóż wszystko co dzieje się w tej powieści jest przepełniona ogromną masą emocji…jest to samo życie z którym bohaterowie muszą się zmierzyć.Nic w tej historii nie dzieje się bez powodu.Każdy element daje nam obraz ich życia i przeszłości którą ukrywają.A w tym jest masa lęku,obawy,walki,łez i wytrwałości,by jutro mogło być…

❤🔥Różnica wieku w tej książkę to tylko poboczny element,ponieważ Ania jak na swój wiek(20 lat) jest bardzo dorosła.Patrzy na życie realistycznie,podchodząc do niego z dużym dystansem.Czekałam tylko na moment,by odkryc jej lęki i to,z czym musi się zmierzyć.Natomiast Oliwier to mężczyzna zagadka z cierpieniem,z którym się zmaga.A na domiar złego zostaje sam.

❤🔥W tej historii tak dużo emocjonalnie się dzieje,że nie sposób opisać to wszystko.Jest ona wyjątkowa,ponieważ jest życiowa i nie wykoloryzowana.Łzy są prawdziwe ze względu na przeżywane wydarzenia a pojawiające się zwątpienia sprawiają,że nic nie jest pewne.

❤🔥R E W E L A C Y J N A
Musicie ją przeczytać i przekonać się,że prawdziwe uczucie musi wiele znieść,by poczuć wytchnienie i spokój.A siła miłości mimo wielu zadanych prób potrafi pokazać,że wiek nie ma tu znaczenia.
Z całego serca polecam🫶

Dla Oliwiera to miał być kolejny spokojny urlop. Jednak na wyjeździe długoletnia partnerka postanawia się z nim rozstać. Mężczyzna przyjmuje to trochę z ulgą, bo już od dłuższego czasu im się nie układało. Wtedy też zauważa piekną i młodą kobietę. Jest zaskoczony, gdy okazuje się, że Ania jest Polką. Oliwier jednak nie chce się angażować by nie obciążać nikogo swoją chorobą. Los jednak ponownie doprowadził do spotkania tej dwójki. Co z tego wyniknie?

Ania jest nie tylko młoda, ale niezwykle ambitna. Pasjonuje się programowaniem i świetnie sobie radzi w tej dziedzinie. Nie boi się podążać za swoimi marzeniami. Ona również nie chce się angażować w żaden związek. Boi się, że będzie złym człowiekiem jak jej ojciec. Czy ma szansę na szczęście?

Znałam już wcześniej pióro Eweliny Dobosz. Tutaj również autorka mnie nie zawiodła. "Bądź tak po prostu" to piękna historia ale jednocześnie trudna. Już od pierwszych rozdziałów domyślałam się co dolega Oliwierowi i muszę przyznać, że to dość ciężka i nieobliczalna choroba. Mężczyzna nie do końca pogodził się ze swoim losem, jednak stara się być silny i nie poddaje się. Nie potrafię sobie wyobrazić przez co musi przechodzić. Spełnił jedno ze swoich marzeń - stworzył klinikę weterynaryjną, która cieszy się uznaniem i nie brakuje mu pacjentów. Sam bowiem jest świetnym specjalistą. Jednak choroba powoduje pewne ograniczenia, w tym również w pracy. Czy Oliwier sobie z tym poradzi? Na uwagę zasługuje Ania, którą bardzo polubiłam. Mimo młodego wieku jest osobą dojrzałą. Podąża za miłością, jest troskliwa i opiekuńcza. Potrafi wiele znieść. Gdy tych dwoje postanowiło dać sobie szansę pojawiły się kolejne problemy. Czy uda im się je pokonać?

Ta historia jest pełna emocji. Przeżywałam to co dzieje się z Oliwierem, a przeżycia Ani odbijały się także na mnie. Autorka wie jak budować napięcie. Ta historia długo pozostanie w moim sercu. A czyta się ją bardzo szybko. Polecam!

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 27.03.2024 r.

,,Bądź tak po prostu" - Ewelina Dobosz

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Historia o niewinnej miłości, która zaczęła się na wakacjach i miała tam tylko pozostać, ale czy na pewno tak będzie.

Ania to młodziutka osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z życiem, a już nosi w sobie niewidzialne piętno. Pielęgnuje je w sobie niczym najpiękniejsze kwiaty. Stawia wokół siebie gruby mór i nie pozwala nikomu przez niego przeniknąć. Jednak w końcu daje sobie szansę na szczęście. Ania pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzała i wiele rzeczy rozumie. Nie umie porzucić kogoś ze względu na jego wady, choroby czy coś innego. Nie jest typem nastolatki, która buja w obłokach. Twardo stąpa po ziemi i nie boi się ryzyka. Im dalej ja poznawałam tym odważniejsza i pewniejsza siebie się stawała.

Oliwier jest dojrzałym facetem, któremu świat runął w jednej sekundzie. Jednak nie poddaje się tak łatwo. Wie jakie są rokowania na wszystko, ale pragnie szczęścia. Umysł podpowiada, że to nie powinno się dziać, ale serce łaknie tej bliskości. W końcu pozwala sobie na wszystko. Otacza opieką i pomocnym ramieniem. Nie patrzy na kogoś przez pryzmat jego wieku, bo rozum z wiekiem nie zawsze musi iść w parze. Jest na tyle dojrzały, że w miłości nie ma łatwych decyzji, a czasem warto walczyć pomimo przeciwności.

Romans zaczyna się na wakacjach. Niewinne spojrzenia, spotkania i delikatne pocałunki, miały zostać tylko w ich pamięci. Los jednak chciał inaczej. Spotykają się ponownie i wtedy zaczyna iskrzyć. Pomimo, że mają wiele wątpliwości, to postanawiają spróbować. Z czasem przychodzi namiętność, która dosyć mocno zostaje wykreowana i scen intymnych jest naprawdę sporo. A najbardziej zadziwiający jest fakt, że to ona staje się za pójściem do łóżka. Ale pomijając to, naprawdę się wspierają. Są ze sobą w najtrudniejszych dla siebie momentach, nigdy nawet im przez myśl nie przeszło, aby się rozstać. Chociaż rozmowy o tym trwają, ale ona zażarcie pragnie w tym być, bo czuje całą sobą, że to ten jedyny. Jedynie brakowało mi większej ilości rozmów, niektóre sprawy było krótko omawiane. Wtedy jeszcze mocniej zacieśniliby swoje więzy.
Autorka pokazała, że gdy chodzi o prawdziwą miłość to nie są ważne konwenanse, czy też inne sprawy. Jeśli dwoje ludzi powinno być razem to nic nie stanie im na przeszkodzie. A jeśli ktoś nas opuści w jakiejś sytuacji, to znaczy, że to nigdy niebyła ta osoba.
Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania, który sprawia, że nie można się oderwać. Bohaterowie wykreowani w bardzo ciekawy sposób, ich charaktery mocne i prawdziwe. Problemy poruszane w książce również do najłatwiejszych nie należą, jednak zostały dobrze przekazane i opisane. Bardzo podobała mi się ich historia, bo była pełna ciepłych uczuć, a ich relacja rozkwitła pomimo jakiś wad.
9/10?

Aktor. Gra zmysłów
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Aktor. Gra zmysłów

Na planie filmowym był prawdziwym królem. Czy w miłości odważy się zdjąć maskę? Natalia miała określoną wizję przyszłości - zamierzała zostać farmaceutką...

Droga na szczyt
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Droga na szczyt

Ekstremalne warunki, pragnienia silniejsze niż strach i pożądanie, które jest jak tlen. Liwię i Daniela łączy wspólny cel - zdobycie najwyższego...