Bajki

Jedenaście zaskakujących, innych niż wszystkie, bajek, przy których świetnie będą się bawić i dzieci, i rodzice.

O dobrych smokach, dżdżystych dżdżownicach, rybakach, co niczego nie chcą od złotej rybki, o bezsenności królewny i o tym, dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze.

Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem, że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami.

Mądre, dowcipne, pełne pogody ducha i ciepła bajki Beaty Krupskiej w opracowaniu graficznym Zbigniewa Larwy.

Jest to pierwsze od 1989 roku wznowienie tych kultowych opowieści.

Beata Krupska - polska pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych (,,Podróże do bajek", ,,Sceny z życia smoków"). Opublikowała ponadto tomik poezji ,,Jadąc tramwajem na targ niewolników" oraz ,,Sceny z życia smoków", ,,Opowieść o Agatce" i ,,Przygody Euzebiusza".

Informacje dodatkowe o Bajki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-15

Kup książkę Bajki

Bajki - opinie o książce

Avatar użytkownika - SylwiaN
SylwiaN
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
„Bajki” Beaty Krupskiej są pisane językiem prostym, przystępnym dla dziecka. Przyjemność z ich czytania to głównie zasługa pomysłowości autorki. Nie mogłabym nie pochwalić również rysunków, których autorem jest Zbiegniew Larwa, a które pięknie podkreślają wyjątkowość książeczki, i zawartych w niej historii. Nie wszystkie bajki przypadły mi do gustu, ale może dlatego, że też mam bujna wyobraźnię, i nie zgadzałam się z zaproponowanych zakończeniem. Jednak dotyczy to może dwóch bajek? Reszta nie zawiodła mnie, tak jak pierwsza dostarczyły emocji – nie zawsze był to uśmiech, niekiedy chwila zadumy, chwila refleksji. Z pewnością książeczka „Bajki” jest kierowana i do najmłodszych dzieci, którym to dorośli czytają, jak i do tych nieco starszych, które same sięgają po lekturę i uczą się.
Sceny z życia smoków
Beata Krupska0
Okładka ksiązki - Sceny z życia smoków

Kultowa humorystyczna minipowieść w 15 scenach, nie tylko dla dzieci.Smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że...

Przygody Euzebiusza
Beata Krupska0
Okładka ksiązki - Przygody Euzebiusza

Euzebiusz (pierwszy Euzebiusz na świecie) zaraz po urodzeniu wyrusza w pełną przygód i nowych znajomości podróż. Poszukuje innych Euzebiuszów...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz