Baśnie braci Grimm

Bracia Grimm znani są przede wszystkim jako niestrudzeni zbieracze baśni.

Z ich zbioru baśni ludowych pochodzą najbardziej znane i najpiękniejsze historie, które czytały i czytają dzieci wszystkich pokoleń. Są wśród nich baśnie z morałem, inne odzwierciedlają ludowe mądrości, są w końcu i takie, które starają się przełożyć na język ludzki mowę zwierząt. Zawarte w nich motywy wędrowne często wplatali w swoje utwory także późniejsi baśniopisarze. Spryt słabszego, zwycięstwo dobra nad złem, triumf umysłu nad siłą, odwieczna tęsknota za mądrością – to stałe, powtarzające się od wieków motywy.

Prezentujemy najpiękniejsze, ponadczasowe baśnie zebrane przez braci Grimm i wierzymy, że niezmiennie zachwycą one naszych Czytelników.

Odbiorcy:
– dzieci i ich rodzice, którzy wspólnie zachwycać się będą ponadczasowymi baśniami zebranymi przez braci Grimm.
– rodzice, którzy podarują dzieciom wspaniały zbiór klasycznych baśni.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– przenosi młodego czytelnika w świat najpiękniejszych opowieści.
– stanowi pokaźny zbiór 28 baśni, napisanych barwnym, pięknym językiem, zaprasza do refleksji i uwrażliwia na świat wartości.
– jej przepiękne ilustracje i bogato zdobiona oprawa sprawiają, że może stać się wspaniałym niepowtarzalnym prezentem.

Informacje dodatkowe o Baśnie braci Grimm:

Baśnie braci Grimm - opinie o książce

Avatar użytkownika - zebon75
zebon75
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Francuski Profesor Pierre Słownictwo 6.0 (Płyta CD)
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Francuski Profesor Pierre Słownictwo 6.0 (Płyta CD)

Skuteczna nauka 10 000 słówek i zwrotów w oparciu o system inteligentnych powtórek. 18 różnorodnych typów ćwiczeń 8 godzin nagrań rodowitych Francuzów....

Korsyka. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Korsyka. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Korsyka - "Piękna Wyspa"; tak zwą ja Francuzi, a Korsykanie dodają, ze to Bóg upuścił skrawek Alp na środku Morza Śródziemnego. Wakacje w tym miejscu...