Bez wstydu. Sekspraca w Polsce

W czerwcu 2018 roku w warszawskim klubie go-go pojawiła się nowa dziewczyna. Tańczyła dla klientów i bawiła ich, rozmawiała z innymi pracownicami. Koleżanki nie wiedziały, że jest dziennikarką rozpoczynającą właśnie pracę nad reportażem o polskim świecie sekspracy. Pytania, które postawiła sobie na początku – kto pracuje w Polsce i świadczy usługi seksualne? jak te osoby postrzegają swoje zajęcie? – zaprowadziły ją na plan filmu porno, do klubu swingersów, przed internetowe sekskamerki i na spotkania z kobietami do towarzystwa. Poznani tak bohaterowie i bohaterki książki opowiedzieli jej o swoim życiu, wyborach i trudnej relacji ze społeczeństwem. Mówili otwarcie, szczerze i prosto w oczy. Bez wstydu, chociaż właśnie tego się od nich oczekuje. Odważny i bezkompromisowy reportaż Karoliny Rogaskiej to nowe spojrzenie na osoby, które oceniamy zbyt łatwo i bezlitośnie. To ćwiczenie z empatii pokazujące, jak daleko jesteśmy zdolni posunąć się w próbie zrozumienia drugiego człowieka. To wreszcie wciągająca opowieść, w której znaleźć można odpowiedzi na pytania, które wstydzimy się zadawać.

Informacje dodatkowe o Bez wstydu. Sekspraca w Polsce:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2022-05-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Tagi: seks prostytutka seksworking pornografia

Kup książkę Bez wstydu. Sekspraca w Polsce

Bez wstydu. Sekspraca w Polsce - opinie o książce

Autorka podeszła do tematu sekspracy w Polsce bardzo poważnie, zatrudniając się incognito w klubie go-go oraz uczestnicząc w prywatnych spotkaniach swingersów - ludzi zainteresowanych niezobowiązującym seksem w różnych konfiguracjach. Odważna kobieta! Autorka nie tylko pisze o swoich bohaterkach i bohaterach, ale również oddaje im głos.
W książce pojawiają się nowe słowa / określenia z branży seksworking, jak: swingersi, full-service escort, girlfriend expierence... Ciekawa publikacja otwierająca oczy na temat pracy seksualnej w Polsce. Mnie wiele informacji zaskoczyło i zadziwiło, a żyję na świecie już dosyć długo.

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis