Bóg jeszcze nie umarł

Oto rzetelna, bezstronna teoria ewolucji uwzględniająca hipotezę boga… kwantowego i potwierdzająca tezę Einsteina, że wszystko we wszechświecie dzieje się tak naprawdę w umyśle boga! To niezwykłe kompendium dla sceptyków, które uczy genialnych metod, jak odkrywać boga i przenikać jego umysł za pomocą nauki, oraz ultranowoczesny przewodnik po tajemnicach fizyki kwantowej, biofizyki i biologii molekularnej w odniesieniu do ewolucjonizmu i kreacjonizmu!

Informacje dodatkowe o Bóg jeszcze nie umarł:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2015-03-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-63965-64-8

Kup książkę Bóg jeszcze nie umarł

Bóg jeszcze nie umarł - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-06-14, Ocena: 4, Przeczytałam,

Na początku należy zastanowić się nad samą definicją boga, która według naukowców, opiera się na wyższej mocy, za pomocą której wytłumaczalne są zjawiska, nie mieszczące się w granicach nauki. Jednak jak widać naukowcy nie ustają w próbach wykazania naukowych podstaw wyjaśnienia zjawisk niewytłumaczalnych. Według nich są dwie koncepcje boga: jak boską sygnaturą kwantowa i druga, jako subtelny wymiar rzeczywistości. Dr Amit Goswam, fizyk kwantowy, w książce podjął się m.in. nierozwiązanych tematów związanych z biologią, pochodzeniem człowieka , bytem nadprzyrodzonym, boską naturą wszechświata i wiele innych. Książka podzielona jest kolejno na pięć części: wprowadzenie, dowody na przyczynowość odgórną, dowody na istnienie ciał subtelnych, , powrót do przyczynowości odgórnej oraz aktywizm kwantów...brzmi skomplikowanie? Troszkę tak, ale wcale takie nie jest. Autor ze szczególną dokładnością wyjaśnia nam problematyczne i nie do końca jasne zagadnienia, tak żeby dla laika były one zrozumiałe. Tak więc np. zawarta w dwóch rozdziałach tematyka odnosząca się do przyczynowości odgórnej to nic innego jak Bóg, rozumiany jak zjawisko, wywodzące się z aktywności mózgu... znajdziemy tu również wiele ciekawostek. Wiedzieliście, że Hindusi uważają Jezusa za Awatara? Książka jest na pewno warta uwagi. Samo połączenie genetyki, astronomii, filozofii, religii, psychologii, archeologii jest bardzo ciekawym zabiegiem...i jeżeli dodać do tego pierwiastek boski we wszechświecie, wychodzi z tego naprawdę interesująca lektura.

Jeżeli jesteście ciekawi, co fizyka kwantowa mówi o naszym pochodzeniu oraz jak interpretuje i dowodzi istnienie Boga, zachęcam was do tej lektury

Czy kwestię istnienia boga da się rozstrzygnąć za pomocą dowodów naukowych? W niniejszej książce udowadniam, że tak. Co więcej, już do tego doszło, z korzyścią dla boga.

To pierwsze zdanie w książce. Zdanie, po którym jedni będą mieli ochotę zanurzyć się na wiele godzin w tym tekście, a inni najpewniej rzucą ją w najdalszy kąt. No bo, jak to? Istnienie boga/Boga ma być udowadniane metodą naukową. Czy to jakiś żart? Autor niejednej naukowej publikacji tak twierdzi.

Amit Goswami jest fizykiem jądrowym i członkiem Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Oregon od 1968 roku. Jest rewolucjonistą w rosnącej grupie naukowców renegatów, którzy w ostatnich latach zapuścili się w domenę duchowości, próbując zarówno interpretować pozornie niewytłumaczalne wyniki swoich eksperymentów i potwierdzać swoje intuicje dotyczące istnienia duchowego wymiaru życia.

Przyznam się bez bicia, nie wiem prawie nic o fizyce kwantowej i w ogóle fizyka była i jest moją piętą achillesową. Jednak, a może tym bardziej, z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po ten tytuł. Powiązanie nauki z religią wydawało mi się bardzo kuszące. Ale jednak, gdy zaproponowano mi ten tytuł, to gdzieś z tyłu głowy zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. A później - przecież nikt mnie nie pobije, nie mam pięciu lat. A wyjście ze strefy swojego komfortu już nieraz się sprawdziło, więc może i teraz...

Bóg jeszcze nie umarł to kolejna książka Gostwamiego, w której próbuje on łączyć duchowość ze światem nauki. Autor stawia tezę, że bóg/Bóg jest wyższą świadomością i stara się to udowodnić za pomocą aksjomatów fizyki kwantowej. Sporo przed nim, bo dwa wieki temu, Nietzsche napisał: ,,Bóg nie żyje" (,,Gott ist tot") najpierw w Wędrowcu i jego cieniu, a później w Wiedzy radosnej i jeszcze w Tako rzecze Zaratustra. Jednak profesor Amit Goswami stwierdza, że absolut jeszcze nie umarł. Może wśród wątpiących w tym miejscu pojawić się pytanie - I kto ma rację? Myślę, że trzeba przeczytać książkę Goswamiego do końca. Sam siebie określa mianem ,,aktywisty kwantowego", a jego prace (w tym i ta) koncentrują się w obrębie fizyki kwantowej i ludzkiego umysłu. A tytułowemu bogu/Bogu, nadaje własne znaczenie, które chyba nie do końca usatysfakcjonuje ludzi wierzących, ale będzie także prztyczkiem w nos dla ateistów.

W dalszej części, gdy opuścimy już te cięższe fizyczne tematy jest lepiej. Przynajmniej dla mnie, bo wkraczamy w tematykę, która bardziej do mnie przemawia. Sny, reinkarnacja, odmienne stany świadomości (czyż nie brzmi lepiej?) będą łączone z innymi elementami, np.: kreatywność, uzdrawianie, transformacja. Co jeszcze? W kolejnych rozdziałach będzie trochę o filozofii i filozofach; psychologii, medycynie alternatywnej, radiestezji, a nawet czakrach, no i nie zapominajmy o duszy, która jest (być może) najważniejsza.

W moim odczuciu profesor Goswami nie próbuje nikogo przekonać na siłę do swoich racji, ale ma specyficzny styl, do którego trzeba przywyknąć. Przedstawia jednak interesujące hipotezy, których ludzi z otwartą głową pobudzą do myślenia, a nawet do zweryfikowania własnych dotychczasowych poglądów.

Ta książka nie jest tylko dla tych, którym po drodze z fizyką. Jeśli interesujesz się Bogiem, życiem, ewolucją, wszechświatem, naturą - ta publikacja jest dla ciebie.

Fizyka duszy. Kwantowa księga życia, umierania i nieśmiertelności
Amit Goswami0
Okładka ksiązki - Fizyka duszy. Kwantowa księga życia, umierania i nieśmiertelności

Czym jest śmierć? Pytanie z pozoru łatwe: śmierć to koniec życia, kres istnienia. Ale czy na pewno wiemy, czym jest życie? - dr Amit Goswami Genialny...