Bóg zegarów

Tom 3 cyklu Kodeks Deepgate

Łańcuchowe miasto Deepgate legło w gruzach, Martwe Piaski są pełne uciekinierów. Spine, świątynni zabójcy, nie mogą się pogodzić z utratą swojego kościoła i siłą próbują powstrzymać exodus mieszkańców miasta.
Rachel i młody anioł Dill zostają zawleczeni do świątynnych izb tortur... ale, kiedy z otchłani pod miastem powstaje czerwona mgła, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Niestety, po śmierci boga Ulcisa brama do Piekła pozostaje niestrzeżona i potężne siły, które rządzą w niezmierzonych ciemnościach pod Deepgate, dostrzegają swoją szansę.
Tylko synowie bogini Ayen rozumieją nowe niebezpieczeństwo. Cospinol, bóg morza i mgły, przybywa, żeby uratować świątynię swojego brata i dopaść jego morderców. Jego koszmarny statek spowity mgłą, inna wersja Piekła, już dotarł do Sandport.
Tymczasem Rachel pragnie jedynie zachować swojego towarzysza przy życiu. Po ucieczce z więzienia, ścigana przez wrogów, musi wybrać się w niebezpieczną podróż przez Martwe Piaski, żeby dotrzeć do odległych krain, Pandemerii i Coreollis.
Jednakze pola bitewne w Coreollis są skazane na to, żeby stać się miejscem starcia potęg, walki ludzi, bogów, archontów i niewolników, których tragiczna sytuacja zmusiła do zawarcia sojuszu. O wyniku tej bitwy zadecyduje nie siła, lecz poświęcenie. I nieważne, kto wygra, będzie to zła wiadomość dla wszystkich... oprócz wciąż rosnących armii Piekła.

Informacje dodatkowe o Bóg zegarów:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2009-09-11
ISBN: 978-83-7480-145-4
Tytuł oryginału: God of Clocks
Tłumaczenie: Anna Reszka

Kup książkę Bóg zegarów

Bóg zegarów - opinie o książce

Żelazny anioł. Trylogia Deepgate
Alan Campbell0
Okładka ksiązki - Żelazny anioł. Trylogia Deepgate

Łańcuchowe miasto Deepgate legło w gruzach, na Martwych Piaskach znalazło się mnóstwo uciekinierów. Spine, świątynni zabójcy, nie...