Brzydka królowa

Nieurodziwa księżniczka, która została matką królów
Rok 1436. W Wiedniu na świat przychodzi Elżbieta Rakuszanka, córka króla Albrechta II Habsburga i Elżbiety Luksemburskiej. Po śmierci rodziców Elżbieta wraz z rodzeństwem doświadcza surowych warunków życia, a nawet biedy, co nie pozostaje bez wpływu na jej wygląd. Choć dorastająca Elżbieta zdaje sobie sprawę ze swej brzydoty i wie, że ma małe szanse na zamążpójście, marzy o dobrym i czułym mężu.
Los uśmiecha się do niej, gdy na dworze jej brata pojawiają się posłańcy polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Wkrótce Elżbieta wyrusza do Krakowa, aby poślubić Kazimierza.
Pomimo braku urody Elżbieta rozkochuje w sobie króla Polski, rodząc mu trzynaścioro dzieci, a dzięki zdolnościom dyplomatycznym osadza kilkoro z nich na tronach europejskich.
Książka przedstawia dzieje wyjątkowej kobiety, która z młodziutkiej nieurodziwej dziewczyny, nieobeznanej z polskim dworem, wyrasta na ukochaną żonę i matkę oraz szanowaną królową.

Informacje dodatkowe o Brzydka królowa:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2017-09-27
Język oryginału: Polski

Kup książkę Brzydka królowa

Brzydka królowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2022-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Historia życia polskiej królowej, Elżbiety Rakuszanki. Ogólnie to ja lubię ten okres historii... Cała opowieść fajnie napisana, ale scena seksu to tak współcześnie opisana, że aż nie pasująca. Oczywiście nie jest to podręcznik do historii wiec sporo wątków jest opuszczonych, ale na potrzeby powieści całkiem przyzwoicie osadzone w realiach epoki.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kochanka królewskiego rzeźbiarza
Victoria Gische0
Okładka ksiązki - Kochanka królewskiego rzeźbiarza

Książka koncentruje się na związku młodego rzeźbiarza o imieniu Dżehutimes z królową Nefretete. Zgodnie z badaniami, które przeprowadzili...

Lucyfer. Moja historia
Victoria Gische0
Okładka ksiązki - Lucyfer. Moja historia

Do napisania książki "Lucyfer. Moja historia" skłoniła mnie zasłyszana legenda o Lucyferze, która mówi, że na początku istnienia świata zakochał się on...