Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco

Dowiedz się jak zaprojektować sprawnie działającą sieć komputerową

Jak dobrać odpowiedni rodzaj sieci komputerowej? Jak połączyć urządzenia pracujące w sieci? Jak uruchomić i podłączyć router?

Sieci komputerowe zapewniają to, co we współczesnym społeczeństwie najważniejsze - szybki dostęp do informacji i komunikację między ludźmi. Wykorzystywane są niemal wszędzie: w telekomunikacji, medycynie, motoryzacji, szkolnictwie, nauce i rozrywce. Zadomowiły się na dobre w małych przedsiębiorstwach i globalnych organizacjach, umożliwiając wymianę dokumentów między pracownikami i kontrahentami, a także dostęp do zasobów wewnętrznych firmy dla współpracowników mobilnych. Współczesne firmy nie mogą więc funkcjonować bez sieci, dlatego też należy zapewnić sprawne jej funkcjonowanie, odpowiednio ją przygotować i zabezpieczyć - nawet jeśli jest to tylko sieć domowa.

Książka "Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco" to niezbędny podręcznik dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z sieciami komputerowymi oraz urządzeniami Cisco. Dzięki temu przewodnikowi poznasz mechanizmy działania sieci, funkcjonowanie poszczególnych urządzeń sieciowych, sposoby działania przełączników oraz routerów, a także metody konfiguracji. Nauczysz się także jak zabezpieczyć komputery przed zewnętrznymi atakami oraz przygotować system operacyjny do pracy w sieci.

Podstawy sieci komputerowych Przeglądarki internetowe Media sieciowe Projektowanie sieci i okablowania Model sieci komputerowych Sieć Ethernet Przełączniki Cisco Sieci VLAN Protokół VTP i STP Routery Cisco Protokoły routingu Listy ACL i bezpieczeństwo w sieci

Twórz sieci komputerowe na własny użytek i na potrzeby biznesu

Informacje dodatkowe o Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-01-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8324619062

Kup książkę Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco

Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco - opinie o książce

Pierwszy komputer. Poskromienie peceta
Adam Józefiok0
Okładka ksiązki - Pierwszy komputer. Poskromienie peceta

Przełam barierę strachu i zacznij przygodę z komputerem! Kupiłeś komputer, ale nie możesz go uruchomić? Masz połączenie z internetem, ale strony...

W drodze do CCNA. Część I
Adam Józefiok0
Okładka ksiązki - W drodze do CCNA. Część I

Zobacz część II książki W drodze do CCNA>> Zobacz też W drodze do CCNA. Zadania przygotowujące do egzaminu >> Zdobądź wiedzę i certyfikat w dziedzinie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis