Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia

Książka Być chrześcijaninem to poszukiwanie celu i sensu życia. Ludzie pytają: Czy warto dziś być chrześcijaninem? Juan L. Lorda odpowiada krótko a mocno: Warto. A zarazem uczy, jak być nim dzisiaj. Podkreśla, że przede wszystkim trzeba być w pełni człowiekiem. Dopiero ten, kto odkrył i zrozumiał swoje człowieczeństwo, może oddać siebie Bogu.\r\nJako motto swojej nauki przyjmuje Lorda słowa Jana Pawła II: Kościół nie ma swojego gotowego projektu szkoły uniwersyteckiej, społeczeństwa, ma jednak projekt człowieka, człowieka nowego, odrodzonego przez łaskę (homilia adresowana do studentów, 5 IV 1979 r.).\r\n\r\n\r\nO autorze:\r\nJuan Luis Lorda – kapłan prałatury personalnej Opus Dei, profesor teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Nawarry. Jest także inżynierem przemysłowym, znanym publicystą i eseistą, członkiem grupy badawczej „Nauka, rozum, wiara” (CRYF) i Rady Katechetycznej przy Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Publikuje w dziennikach i czasopismach hiszpańskich poświęconych kulturze.\r\n\r\n

Informacje dodatkowe o Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia:

Wydawnictwo: Święty Wojciech