Cena prawdy

Młodość i naiwność często idą w parze - Ava w bolesny sposób przekonuje się o tym na własnej skórze.

Żeby ratować rodzinny majątek, wychodzi za mąż za Masona Benetta, nie mając pojęcia, że w ten sposób staje się pionkiem w intrydze uknutej przez jego rodzinę. Kiedy wreszcie łuski spadają jej z oczu, wcale nie robi się łatwiej: Ava zdążyła już naprawdę pokochać Masona i teraz musi zdecydować, co ma dla niej większą wartość: miłość czy pragnienie zemsty. Cokolwiek wybierze, będzie musiała stawić czoło śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

Informacje dodatkowe o Cena prawdy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-08-16
ISBN: 9788328719125

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Cena prawdy

Cena prawdy - opinie o książce

Tom pierwszy mnie mocno zaskoczył i choć trochę minęło czasu kiedy go czytałam to nadal pamiętam jak autorka nas zmanipulowała. Teraz czas na tom drugi i ostatni. Miałam wielki dylemat czy mi przypadnie do gustu i muszę przyznać autorka zaskoczyła ponownie.

Ava próbuje sobie przypomnieć wydarzenia sprzed 5 lat. Odnaleźć siebie i to, co utraciła. Jej życie to jedno wielkie kłamstwo? Kim są bracie Benetta? Co takiego się wydarzyło i czemu nie pamięta ślubu z Masonem? Musi na nowo poukładać sobie wszystkie wydarzenia. Czy jej się to uda? Czy plan zemsty zostanie zrealizowany?

Mason po zniknięciu Avy cierpiał. Pierwotny plan, jaki ułożył z matką i bratem szybko zmieniła się w coś, czego ni przewidział. I on i jego brat szybko zrozumieli, że to, co zaplanowała matka nie ma racji bytu. Jednak konsekwencje tego co zrobili ciążą mu nadal , zwłaszcza że Ava nie pamięta niczego. Czy uda mu się odzyskać Avę? Czy uda mu się naprawić błąd, jaki popełnił?

Fabuła jest genialnie poprowadzona. Idealnie zaplanowana akcja i wątki. Tu nie ma miejsca na niedoskonałości. Dodatkowym plusem jest to, że autorka wprowadziła nam dwupłaszczyznową akcję. Pierwszą to ta obecnie i jest ona w mniejszości oraz ta sprzed 5 lat. To idealnie wprowadza nas w wydarzenie, jakie doprowadziły do tego, że Ava zniknęła i co się z nią stało. Jednak nie dostajemy odrazy wszystkiego na srebrnej tacy. Wszystko zostaje nam wyjaśnione powoli, tajemnice i intrygi są skrupulatnie ukrywane tak, że nie jesteśmy do końca w stanie rozszyfrować kto kim do końca jest. Podczas czytania autorka zaserwuje nam szereg emocji. Nie tylko za sprawa głównej bohaterki. Wydarzenia sprzed lat, które miały wpływ na Avę i to jakim stała sie zanim odzyskała w pełni pamięć pokazują, że walka o pieniądze nigdy nie przynosi nic dobrego. Intryga, jaka uknuła Lynette wraz z osobami, które jej pomagały nie miał sobie równej. Zniszczyła życie nie tylko Avie ale także i Masonowi. Mimo że bracie Benette szybko zrozumieli, że plan matki jest zły ich udział miał także wpływ na wydarzenie późniejsze.

Postacie są świetnie wykreowane.  Ava to twarda kobieta, mimo że wydarzenie sprzed lat ją rozbiły. Zaufała Masonowi i teraz nie wie co jest dla niej ważniejsze. Powoli odzyskuje pamięć i kiedy odkrywa całą prawdę stopi przed dylematem. Zemsta czy miłość? Czy każdy z rodzinny Benetta to wróg? Czy ma szansę odzyskać spokój? Wiele pytań i tajemnic zostaje wyjaśnionych. Część mam wrażenie gdzieś pod drodze się zawieruszyło ale za nic sobie nie przypomnę co mi umknęło. Postać Masona to jedna wielka zagadka dopiero na koniec wyjaśnia się wszystko. Kto stał za zaginięciem Avy? Komu zależało, by rozdzielić Avę i Masona? Jaka będzie cena prawdy?

Zakończenie zaskakujące. Podejrzewałam kto stoi za zniknięcie Avy. Jednak gdy prawda wyszła na jaw zaskoczyła tym , kto brał w tym udział po wycofaniu się Masona i Gabriela. Chcecie odkryć wszystkie tajemnice? Jeśli tak to zapraszam do lektury tomu II i całej dylogii uczuć

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-09-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

RECENZJA

💔 "CENA PRAWDY" 💔

Cykl: DYLOGIA UCZUĆ (tom 2)

AUTOR: AGNIESZKA SIEPIELSKA

Wydawnictwo: AKURAT

"Nie chciałam tak się czuć. Jakbym jednocześnie rozpadała się i była składana z powrotem w całość. A na to wszystko czułam nagłe i nieopisane szczęście, jednak gdzieś w głębi nadal czaiła się chęć zemsty."

"Cena prawdy" to druga część cyklu "Dylogia Uczuć".
Książka przepełniona emocjami, bólem, które aż wylewają się z kartek tej historii. Pełna zakrętów, napięcia, uknutych intryg, zaskakujących zwrotów, pełna rozdarcia, skrajnych emocji, frustracji, gniewu, żalu, zwątpienia, ale pomimo wszystkiego, również miłość przedrze się na pierwszy plan, choć okraszona bólem, cierpieniem.
Autorka wybornie poprowadziła fabułę, zaskakującą nas co chwilę i po trochu odkrywając przed nami prawdę i karty, którymi rozgrywa, a to sprawia, że wciąga nas bezpowrotnie. Miłość, zemsta, tajemnice, nieprzewidywalne zwroty akcji i pytanie, które zadajemy,  sobie czytając, co wygra zemsta czy jednak miłość pokona wszystkie trudności, a także, do czego  zdolni są bohaterowie gdy chodzi o duże pieniądze.
Zobaczymy wyścig chciwości i jak na planszy szachownicy będzie widzieć, kto będzie kolejnym rozgrywającym w grze, która się zaczęła.  Główna bohaterka, żyję palem zemsty, który stał się jedynym życiowym celem.
Jej życie wygląda jak szachownica i będzie zmuszona myśleć nad każdym swoim ruchem  i niszczyć przeciwnika wbrew własnej woli.
Wyjdą wszystkie tajemnice i zobaczymy wydarzenia, które doprowadziły główną bohaterką do tego kim się stała.

Rozdziały pisane naprzemiennie, przeplatając,  teraźniejszość z  przeszłością, (to, co działo się pięć lat wcześniej i co dzieje się obecnie). Mamy szerszy obraz tego, przez co przechodziła Ava, z kim, z czym musiała się zmierzyć i co czuła.

Książka napisana jest z perspektywy Avy, choć znajdziemy rozdział z perspektywy Masona. Widzimy dzięki temu, przez co przechodziła, co czuła, jakie emocje nią targały. Zobaczymy, jak dziewczyna żyje chęcią zemsty, za to, przez co przeszła, gdy wkracza w życie Cunninghamów i Bennettów. Jak jej życie stało się przekleństwem.

Bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, autentyczni, ale również pełne sprzeczności, pełne zemsty, nienawiści.
Zobaczymy przemianę głównej bohaterki Avy, która zmieniła się i żyje wyłącznie chęcią zemsty. Prze do przodu, chcąc przeskoczyć szachownicę, zabijając z niej wszystkie pionki, łącznie z królem. Tylko czy na pewno zemsta da jej ukojenie.
Czuć napięcie między bohaterami

"To nie mogło się dziać. Nie mogłem jej znowu stracić. Wiedziałam jedno. Ava nieustannie płaciła cierpieniem za chciwość mojej rodziny. A teraz, kiedy już próbowała wyrównać rachunki, wyznać prawdę, znów zapłaciła cenę. Cenę prawdy."

Ava stała się pionkiem w uknutej intrydze przez rodzinę  Bennett. Po drodze okupionej łzami odkrywa prawdziwą twarz osób, którym zaufała. Znajdzie się w piekle, a każda podjęta decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Została wciągnięta, w coś, czego nie chciała i za to przyjdzie jej słono zapłacić.
Dzień po dniu odkrywa prawdę, która nie koniecznie jej się spodoba, jednak za odkryciem prawdy może czekać ją śmiertelne niebezpieczeństwo.

-Czy Ava się podda?
- Jakie piekło zafundowała jej rodzina Bennett?
-Kto stoi za całym złem, które spotkało Ave?
-Czy Ava będzie szczęśliwa?
-Czy dziewczyna stanie się, bezduszna dążąc do celu?
-Czy Ava odkryje wszystkie karty i jak się to zakończy?
-Czy Masonowi uda się poskładać Ave od nowa?
-Czy Mason znajdzie się w piekle, który zgotuje mu Ava?
-Czy Ava przypomni sobie wszystko i dotrze do prawdy?
-Kim stanie się dziewczyna i czy przestanie się rozpoznawać?
-Jaką cenę za prawdę zapłaci dziewczyna?

POLECAM

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

„Zanim zapadła totalna cisza i ciemność,dotarło do mnie,że wszystko co znałam,wszystko co wiedziałam,było kłamstwem” Ten cytat, moim zdaniem, wprost idealnie podsumowywuje pierwszy tom #dylogiiuczuć „Pętla kłamstw”. „Ty jesteś najważniejsza.(…)Ty mną zawładnęłaś.W każdej sekundzie,minucie,godziny.Tylko Ty” Ten już z drugiego tomu, obrazuje to, co udaje, czuje, chce czuć lub może nawet na prawdę odczuwa Mason do Avy. I chociaż w pierwszej części zyskał moją sympatią, mimo początkowej gburowatości, to w drugim tomie pt. „Cena kłamstw” totalnie straciłam do gościa sympatię, a nawet szacunek. Ale do rzeczy. Jak pamiętacie, szokująca końcówka pierwszego tomu, zwiastowała rewolucję, nie tylko w życiu Avy, ale także w życiu każdego, dosłownie każdego bohatera. Utrata pamięci oraz tego co się dziewczynie należało, zmieniło ją, ale też dało siłę do walki z wrogiem, jakim okazali się prawie wszyscy, których spotkała na swojej drodze. Finalnie, nie tylko jej życie się zmienia, ale każdego bohatera tej historii. Retrospekcja wydarzeń sprzed pięciu lat, pomaga i nam poznać prawdę o tym, czym kierowali się wszyscy w otoczeniu Avy. Pewne jest jedno : szok, niedowierzanie, odrazę, a czasem nawet łzy, to wszystko będziecie czuć razem z główną bohaterką. Bo nikt nie zasługuje na to, co spotkało Avę, a wszystko za sprawą chciwości i pieniędzy. Autorka, kazała nam długo czekać na drugi tom, toteż z prawdziwą przyjemnością jeszcze raz wróciłam do pierwszego. Za ciosem zaczynając drugi, dosłownie czułam dreszcze i zapowiedź bardzo mocnej historii. I to było to. Mocne i bardzo emocjonalne. Pełne rozdarcia i frustracji. Sposób w jaki wszystko odkrywamy, gdzie przeszłość, przeplata się z teraźniejszością to idealny strzał w dziesiątkę. Świetnie opisane i świetnie wyjaśnione poszczególne wątki, choć nie dla wszystkich pozytywnie. Czytając na pewno zadajemy sobie pytania - czy dobro zawsze wygrywa? Czy prawdziwa miłość może i powinna wszystko wybaczyć? I najważniejsze, czy ta prawdziwa jest więcej warta, on największych pieniędzy? Wow, Agnieszka Siepielska tą częścią mocno Wami wstrząśnie, ale też wyjaśni jaka w tym przypadku była #cenaprawdy. Wszystkie książki autorki świetnie się czyta, a historie w nich zawarte na prawdę potrafią zaskoczyć. Tak było i tym razem! Gorąco polecam !!!

Utrata pamięci bywa bolesna, jednak w przypadku Avy, jej odzyskiwanie wcale nie jest łatwiejsze. Testament, który zostawił Charles, stał się początkiem wielu intryg i kłamstw, w które została wplątana młoda kobieta. Skrawki wspomnień, które do niej powracają, sprawia, że nienawidzi rodzinę Bennet jeszcze bardziej, że pragnie tylko zemsty, za to, co jej zrobili. Czuje się zraniona, zdradzona również przez mężczyznę, któremu zaufała, którego pokochała. Małżeństwo z Masonem miało pozwolić na uratowanie majątku, ale miało być również czymś więcej. To oni wszyscy sprawili, że się zmieniła, że już nie ma tej kruchej, naiwnej Avy. Tylko czy aby na pewno? Czy o miłości da się tak po prostu zapomnieć? Czy nienawiść i chęć zemsty zwycięży? Co jest prawdą, a co kolejną manipulacją?

Pierwszy tom bardzo mi się podobał i nie będę ukrywać, że miałam dość duże oczekiwania względem drugiego. Nie zawiodłam się, dostałam świetną historię, od której nie byłam w stanie się oderwać.
Książkę czytamy z dwóch perspektyw czasowych. Dowiadujemy się, co się działo od śmierci Charlesa, jaki zostawił testament, jak wyglądały początki znajomości Avy i Mason – czyli to wszystko, co działo się pięć lat wcześniej. Jednocześnie czytamy o tym, co się dzieje w czasie teraźniejszym.
Historia Avy to opowieść o kobiecie, która żyje w pętli kłamstw, a utrata pamięci wcale jej nie pomaga. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mocno mnie zaskoczyć. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Ava poznajemy tak jakby od nowa. Dowiadujemy się jaka była wcześniej, zaraz po śmierci Charlesa, a jednocześnie jaka jest obecnie. Miałam wrażenie, że to dwie zupełnie inne osoby, jednak wcale mnie to nie dziwi. Wcześniej dobra, słodka, myśląca o innych zamiast o sobie, naiwna. Obecnie silna, odważna, żyjąca chęcią zemsty. To bohaterka, która wiele przeszła, którą polubiłam, której mocno kibicowałam.

„Cena prawdy” to książka, od której nie mogłam się oderwać, z historią pełną tajemnic, sekretów, kłamstw. Mnie bardzo się podobała i z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Powracamy do historii Avy i Mansona.Cena prawdy będzie ostatecznym rozwiązaniem zagmatwanej zagadki sprzed lat.Jaka prawda zostanie odkryta?

Czekałam z niecierpliwością na ta historie i poznanie wszystkich skrywanych tajemnic przez członków rodziny Bennet.Autorka dzięki rozdziałom sprzed pięciu lat i obecnie dokładnie przybliża wydarzenia powodujące zawirowania po śmierci Charlesa Benneta i utraty pamięci Avy.Zostawiony testament nie podobał się jego rodzinie.A Ava przekonała się,że otrzymane dobra materiały nie są gwarancja szczęścia.

Byłam ogromnie poruszona poznawanym szczegółami z życia bohaterów.Nieustające intrygi,kłamstwa,manipulacje i chęć zyskania majątku przyćmił jasne myślenie i poprawne zachowania rodziny zmarłego.Liczyły się tylko pieniądze i eliminacja wroga.

Z każdym kolejnym rozdziałem odkrywamy odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczace wydarzeń sprzed lat.Któż był tak zarozumiały,że majątek był ważniejszy?Zapewnie zastanawiacie się nad tym.Ja byłam ogromnie ciekawa.Odkrycie prawdy było niemal oczywiste!

Dopiero poznanie całej historii udawadnia,że cena prawdy niesie ze sobą wiele zła.Zemsta nie jest dobrym rozwiązaniem,ponieważ może przynieść wiecej złego niż dobrego.

Czy Ava i Manson odnaleźli się na nowo?O tym przekonacie się sięgając po finał dylogii.Emocji nie brakuje a zakończenie jest wręcz szalone.
Gorąco polecam serie Dylogia uczuć

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Nareszcie w moje ręce trafił długo wyczekiwany drugi tom "Dylogii uczuć" - "Cena prawdy". Pierwsza część postawiła chaos w mojej głowie, a mnie samą w niemalejącym oczekiwaniu by teraz móc nacieszyć kolejną częścią wszelkie zmysły ale przede wszystkim czytelnicze serce. Zanim sięgnęłam po mój egzemplarz, jeszcze pachnący drukarnią, musiałam wrócić do poprzedniego tomu aby przypomnieć sobie wydarzenia, które miały miejsce w "Pętli kłamstw". To była bardzo dobra decyzja, ponieważ z czystą, niczym niezmąconą przyjemnością kontynuowałam śledzenie losów bohaterów i mogłam ponownie przeżyć pełen wachlarz emocji, który zaserwowała autorka.

"Cena prawdy" wprowadza nas w przeszłość Avy. Wraz z bohaterką składamy jej poprzednie życie do kupy aby kobieta w końcu mogła ruszyć do przodu, odcinając się od toksycznych ludzi, których ma wokół siebie. Wraz z nią czułam jej ból, by za chwilę dzielić zagubienie i frustrację kiedy nie może przypomnieć sobie swojej włąsnej historii, okoliczności zawarcia swojego małżeństwa z Masonem oraz tragicznych wydarzeń, które doprowadziły ją do utraty pamięci. Ava, której nie mogę nie darzyć sympatią i on, Mason Benett, książkowe ucieleśnienie męskości a zarazem zaborczości - uwielbiam męskich bohaterów wykreowanych przez autorkę i ten nie należy do wyjątków. Przeplatające się ze sobą wspomnienia i teraźniejszość pozwoliły mi przeżyć wszystko wraz z bohaterami, Czułam żal, rozpacz, ale i nie zabrakło mi pełnych uniesień chwil, które wpływają na wyobraźnię.

Moim zdaniem jest to genialne zwieńczenie tej dwutomowej serii. Trzyma czytelnika w napięciu by po chwili rzucić go w wir zmysłowych uniesień pełnych pasji i namiętności. Gdzie pragnienie zemsty przeplata się z niegasnącym uczuciem, a strach z poczuciem całkowitego bezpieczeństwa. Kiełkujące uczucie, które porusza serce, zdrada, intrygi -dosłownie mieszanka wybuchowa. Akcja nie zwalnia nawet na chwilę by dać czytelnikowi dokładnie to na co czekał - ocean emocji. Pionki są nadal na szachownicy tylko czy królowej uda się wygrać rozgrywkę?

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Cena prawdy" jest drugim tomem cyklu Dylogia uczuć, która ponownie porwała mnie w sieć kłamstw, intryg i niedopowiedzeń. Agnieszka Siepielska doskonale wie, jak połączyć namiętność z sensacją.

Bohaterowie nic nie stracili ze swoich charakterów. Powiedziałabym nawet, że niektórzy z nich przeszli pewną zmianę. Zagłębiając się w tę historię, wraz z Avą dążymy do poznania prawdy, rozwikłania wszystkich niejasności. Każdy z nas chyba wie, jak ważne jest zaufanie. A co się stanie, kiedy osoba, której najbardziej ufamy, okazuje się kimś zupełnie innym?

"Moje życie przypominało jakiś filmowy tasiemiec, który zdawał się nie mieć końca."

Fabuła w dalszym ciągu przypomina rozgrywkę szachową. Tu każdy ruch bohaterów, ich zachowanie i podjęte decyzje kojarzą się z figurami szachowymi. Przestawiają osoby jak pionki na planszy. Są zepsuci do szpiku kości, nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Autorka oddała głos Avie, ale i Mason też ma swoją chwilę.

"Wiedziałem jedno. Ava nieustannie płaciła cierpieniem za chciwość mojej rodziny. A teraz, kiedy już próbowała wyrównać rachunki, wyznać prawdę, znów zapłaciła cenę. Cenę prawdy."

Historia doskonale pokazuje, że dysponując wielkimi pieniędzmi, tak naprawdę nie kupimy za nie szczerej, bezinteresownej miłości, przyjaźni czy szacunku. Tylko dobrym sercem można zjechać sobie ludzi.

Namiętność, pożądanie, przekraczanie własnych granic, intrygi, manipulacje, ból, zagubienie, niemoc samotność, niezrozumienie, potrzeba bliskości drugiej osoby, pragnienie zemsty, chciwość, napięcie, śmiertelne niebezpieczeństwo, wielkie emocje - to i wiele więcej czeka na kartach książki.

"Cena prawdy" to pełna emocji powieść, w której dominuje wyścig chciwości i chęć zemsty. Jeśli dołożymy do tego utratę pamięci i motyw szachownicy, otrzymamy nie lada historię, która sprawi, że przepadniecie na kilka godzin, zapominając o całym otaczającym Was świecie. Co wygra: miłość czy pieniądze? Ava zniszczy Masona, a może mu wybaczy...? A czy on stanie u jej boku na końcu planszy? Sprawdźcie!

Luca
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Luca

Mistrzyni mafijnego humoru powraca z trzecim tomem serii „Synowie zemsty”! Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat...

Rhys
Agnieszka Siepielska0
Okładka ksiązki - Rhys

Niebezpieczni mężczyźni, mafia i zło, które czyha za każdym rogiem.Dwudziestoczteroletnia Viviana Thomson pracuje w luksusowym sklepie z odzieżą...