Prezentowany zestaw ćwiczeń usprawniających percepcję słuchową przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Z książki mogą korzystać terapeuci na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych lub rodzice w czasie pracy z dzieckiem w domu.

Zebrane ćwiczenia to m.in.:

uzupełnianie brakujących liter w wyrazach wyszukiwanie niepotrzebnych sylab lub liter w wyrazach układanie wyrazów z wymieszanych sylab lub liter wymienianie głosek w pseudosłowach tak, żeby powstały prawidłowe słowa układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej wyszukiwanie w wyrazach takich samych cząstek układanie zdań z ciągów wyrazowych.

Każde zadanie zostało tak ułożone, by można było do niego wrócić i na innym materiale słownym powtórzyć daną umiejętność. Ćwiczenia mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu sprawdzą się na różnych etapach pracy z uczniem.

Informacje dodatkowe o Chodzą słuchy 2. czyli ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-03-28
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Chodzą słuchy 2. czyli ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

Anna Tońska-Szyfelbein0
Okładka ksiązki - Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Część 4. Etap bardzo prostych zdań

Publikacja przeznaczona jest dla małych dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, do pracy w gabinecie logopedycznym lub do samodzielnej pracy z dorosłymi...

Anna Tońska-Szyfelbein0
Okładka ksiązki - Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem

Jest to pozycja polecana uczniom z klas IV-VI. Zawarte w niej teksty i ćwiczenia pomogą przypomnieć i utrwalić zasady ortograficzne. Autorka podzieliła...