Chytry dwa razy traci

Do redakcji jednej z warszawskich gazet dociera list od zrozpaczonego ojca, którego syn utopił się w stawie. Ojciec nie może jednak uwierzyć w wypadek i twierdzi, że syn padł ofiarą zabójstwa. Młody redaktor podejmuje śledztwo. Do pomocy ściąga przyjaciela ze studiów a obecnie milicjanta. Obaj zamieszkują w miejscowości, w której zginął chłopak. Z czasem dochodzą do przekonania, że autor listu do redakcji miał rację i jego syn został zabity. W toku prowadzonego przez redaktora i jego przyjaciela śledztwa dochodzi do zabójstwa żony głównego podejrzanego a także do napadu na milicjanta i tylko cudem unika on śmierci. Okazuje się, że powodem zabójstwa przez utopienie był szantaż. Szantażowanym zaś był handlarz narkotykami i lekami zagranicznymi i najmniej podejrzany..... brat głównego podejrzanego.

Informacje dodatkowe o Chytry dwa razy traci:

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1979-04-15
ISBN: b.d.

Kup książkę Chytry dwa razy traci

Chytry dwa razy traci - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
W mojej ocenie jeden z najlepszych kryminałów peerelowskich. Skłaniam się ku tezie, że kobiety nie za często piszą kryminały ale jeśli już się za nie wezmą to wychodzą perełki. Prowadzącym śledztwo w sprawie śmierci młodego chłopaka jest tym razem redaktor jednej z warszawskich gazet. Co prawda pomaga mu przyjaciel ze studiów - milicjant, ale autorka i tak zmieniła szablon peerelowskiego kryminału. Nie ma w nim milicyjnego slangu, opisu milicyjnych czynności śledczych a mimo to śledztwo posuwa się naprzód więcej dzięki dedukcji i kojarzeniu faktów niż czynnościom stricte milicyjnym. Książkę z czystym sumieniem polecam zwolennikom kryminałów.