Córka grabarza

Znakomicie pomyślana, mistrzowsko napisana epicka opowieść o walce młodej kobiety o tożsamość i przetrwanie w Stanach Zjednoczonych po drugiej wojnie światowej.W 1936 roku rodzina Schwartów, emigrantów, którzy uciekli w popłochu z nazistowskich Niemiec, osiedla się w maleńkim miasteczku w stanie Nowy Jork. Ojciec, były nauczyciel szkoły średniej, czuje się upokorzony jedyną posadą, jaką oferuje mu nowa ojczyzna: grabarz i dozorca cmentarza. Prześladowania ze strony lokalnej społeczności oraz emocjonalna kruchość rodziny kończą się porażającą tragedią, w wyniku której Rebecca, córka grabarza, podejmuje zdumiewającą pielgrzymkę do serca Ameryki: odyseję, której przystanki obejmują erotyczne ryzyko, przemyślną, odważną i przedsiębiorczą autokreację i ostatecznie gorzko-słodki lecz bardzo amerykański triumf. Urodziłaś się tutaj, więc nic ci nie zrobią tak wróżył grabarz swojej córce i ostatecznie okazuje się, że miał rację. Joyce Carol Oates (ur. 1938) powieściopisarka, dramaturg, poetka i eseistka. Jest profesorem PrincetonUniversity i członkiem AmericanAcademy of Arts and Letters. Polski czytelnik zna m.in. jej powieści wydane przez REBIS: Zabiorę cię tam, Czarna topiel, Blondynka,Wodospad i Mama odeszła. Książki Oates wielokrotnie nominowano do National Book Award, Nagrody Pulitzera i PEN/Faulkner Award. Od wielu lat pisarka jest uważana za jedną z czołowych kandydatek do literackiej Nagrody Nobla.

Informacje dodatkowe o Córka grabarza:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d

Kup książkę Córka grabarza

Córka grabarza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Charlotte5
Charlotte5