Cudowna studzienka. Baśnie polskie

Cudowna studzienka" to autorski zestaw baśni polskich wybranych przez wybitną autorkę i znawczynię literatury dziecięcej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Joannę Papuzińską. Tom zawiera m.in. utwory Józefa I. Kraszewskiego, Bronisławy Ostrowskiej, Romana Zmorskiego, Artura Oppmana, Adolfa Dygasińskiego i in. Autorką pięknych ilustracji zdobiących wydanie jest Elżbieta Wasiuczyńska.

Informacje dodatkowe o Cudowna studzienka. Baśnie polskie:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2013-11-06
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Cudowna studzienka. Baśnie polskie

Cudowna studzienka. Baśnie polskie - opinie o książce

Wciągaające, chociaż wiele z nich napisanych archaiczym językiem. Polecam.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 250 ksiażek w 2017 roku, Dla dzieci, Mam,
Zbiór polskich baśni i legend. Większosć z nich znałam wcześniej, ae często zostały opowiedziane w trochę inny sposób. Nie polecam czytania maluchom, poniewaz mogą dużo nie zrozumieć. Raczej skierowana dla starszych, uczących się. Dużo baśni napisanych zostało archaicznym językiem. Trochę pomagają obajśnienia na końcu ksiażki, ale nie ma tam wszytskiego.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki,
Wyselekcjonowany zbiór baśni polskich. Zaletą jest nie tylko piękny język ale też ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej. Baśnie urzekły mnie swoją oryginalnością treści i języka, bez infantylnych uproszczeń. Dzieki temu dorosły czytelnik czerpie przyjemność z lektury.

Znane polskie baśnie spisane przez różnych autorów. Nawet fajny pomysł z wtrąceniami z dawnego języka ('mościadzika'!), dziwi mnie tylko, że niektóre wcale nie takie oczywiste słowa 'tłumaczenia' nie mają.

Ogólnie poziom baśni różny; szkoda, ale większość mnie porządnie wynudziła. Albo nawet zniechęciła (księżniczce nie pozwalają iść do ... kościoła... dając jej zmieszany popiół z makiem...? ... Litości!). Dwie czy trzy są jak dla mnie godne uwagi, reszta naprawdę taka sobie.

Ilustracje gorsze niż np. w 'Baśniach celtyckich' z tej samej serii.

Poznaję zwierzęta ze słoniem Sławkiem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Poznaję zwierzęta ze słoniem Sławkiem

Książka z kolorowymi naklejkami zawiera wielorakie ćwiczenia, takie jak np.łączenie nazw słów z rysunkami, szukanie podobieństwa między elementami...

Muffiny Szybko i smacznie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Muffiny Szybko i smacznie

Nic nie jest w stanie dorównać smakiem domowym ciastom i ciasteczkom. Dla wielu osób domowe wypieki to tylko cudowne wspomnienie lat dziecięcych...