Czarny świt

Kolejny, po Przypływie i Trzecim głosie, tom bestsellerowej serii kryminalnej popularnego duetu szwedzkich scenarzystów.

Olivia Rönning, po powrocie do pracy w policji, zostaje przydzielona do sprawy zamordowanej trzylatki w małym miasteczku Arild. Kilka dni później do podobnej zbrodni dochodzi pod Sztokholmem, ofiarą pada siedmioletni Aram, chłopiec ma skręcony kark.

Brutalne morderstwa odbijają się echem w całym kraju. Podejrzenia padają na środowiska rasistowskie, które groziły rodzicom obojga dzieci. Tom Stilton otrzymuje od swojego przyjaciela Ronny'ego książkę, która zawiera dużą liczbę wycinków prasowych na temat brutalnego zabójstwa ciężarnej luksusowej prostytutki. Przed laty Stilton został odsunięty od sprawy Jill, jednak nigdy jej nie zapomniał. Kiedy laboratorium kryminalistyczne dostarcza wyniki badań DNA, dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót.

,,Książka oddaje mroczny obraz naszych czasów, w których pod powierzchnią czai się zło, którego nie da się opisać słowami. Cilla i Rolf Börjlind pokazują, że powieść kryminalna jest bardzo skuteczna w naświetlaniu problemów społecznych. Czarny świtjest zwięźle napisany, a postacie, które śledzimy w tej serii, stają się coraz bardziej interesujące". Ölandsbladet

Informacje dodatkowe o Czarny świt:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2022-06-08
ISBN: 9788366661950
Tytuł oryginału: Svart gryning

Tagi: Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Kup książkę Czarny świt

Czarny świt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2015-08-06,
To naprawdę świetna lektura. Wciągająca, trzymająca w napięciu, dająca do myślenia. Chociaż nie jest idealna - czasem miałam wrażenie, jakbym czytała scenariusz do odcinka ,,W-11" - to wciąż potrafiła zaintrygować i przyciągnąć uwagę. W fabule dzieje się sporo, wiele razy można poczuć zaskoczenie, mroczna aura nie opuszcza lektury do końca. Ale przede wszystkim zachowuje wszystkie cechy dobrego kryminału i za to ją uwielbiam. Polecam szczególnie miłośnikom gatunku. Z pewnością przypadnie Wam do gustu.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-10-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, 2023, E-booki,
Avatar użytkownika - beatrycze66
wi_ke
Przeczytane:2018-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Przypływ
Rolf Börjlind0
Okładka ksiązki - Przypływ

Misterna opowieść o społecznej przestępczości i zbrodniach w wyższych sferach, prowadząca do finału, przy którym obgryzasz paznokcie. ,,Publishers...

Śpijcie, kotki
Rolf Börjlind0
Okładka ksiązki - Śpijcie, kotki

Tom Stilton we współpracy z komisarz Mette Olsäter i Olivią Rönning bierze udział w dochodzeniu w sprawie morderstwa nastolatka, którego...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz