Demon ruchu

Demoniczna lokomotywa mija stację... w oknach wagonów brakuje szyb, a z pustki przedziałów zieje piekielna groza... Wraz z gwizdem rozchodzi się jęk potępionych dusz widmowych pasażerów... Wędrowny demon kolei przetacza się po chłodnej stali torów, pałając żądzą prędkości. Zbliża się herold śmierci...

Demon ruchu to zbiór najlepszych opowiadań Stefana Grabińskiego, mistrza grozy, nazywany polskim Edgarem Allanem Poe i H.P. Lovecraftem. Historie wypełnione są tym, co dla Grabińskiego najbardziej charakterystyczne – potrzebą eksploracji tajemnych sił w gwałtownie zmieniającym się świecie początków XX wieku. Od widmowych pociągów, przez demony zamieszkujące kominy, po żywiołaki wzniecające pożary – horror Stefana Grabińskiego smakuje jak nigdy przedtem. I straszy, jak niewielu dzisiaj.

Wszyscy na pokład! Demon ruchu odjeżdża. Podróż będzie niesamowita!

Informacje dodatkowe o Demon ruchu:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-09-01
ISBN: 978-83-7506-670-8

Kup książkę Demon ruchu

Demon ruchu - opinie o książce

Avatar użytkownika - ZapomnianeSny
ZapomnianeSny
Przeczytane:2020-07-19,

Zapomniany autor, zapomniany zbiór opowiadań, a warto poznać. Klasyka polskiej literatury grozy.

Avatar użytkownika - Mariola_Mar_17
Mariola_Mar_17
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawe opowiadania, które mimo, że nie są jakoś wybitnie straszne wprowadzają lekki dreszczyk grozy :D
Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Świetne opowiadania. :)
Od dzieciństwa mam słabość do Grabińskiego. Jego świat wewnętrzny, jego wyobraźnia czerpiąca z ludzkich lęków i zabobonów, godne E. A. Poe. A teraz to nowe wydanie, bogate również w takie opowiadania, których wcześniej nie znałam.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Opowiadania grozy Stefana Grabińskiego o tematyce kolejowej. Lubię grozę, nie lubię opowiadań, a tematyka kolejowa średnio mnie interesuje. Podobało mi się może jedno opowiadanie. Jak dla mnie niestety rozczarowanie.

Avatar użytkownika - AnetaKunowska
AnetaKunowska
Przeczytane:2020-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Salamandra. Audiobook
Stefan Grabiński0
Okładka ksiązki - Salamandra. Audiobook

Powieśc o walce dobra ze złem, ale jak zawsze u Grabińskiego dzieje się w świecie realnym i nierealnym. Szokujący może być świat wykreowany przez pisarza, swiat magii i demonów. ...

Niesamowite opowieści 1
Stefan Grabiński0