Dom Rothschildów. Bankierzy świata 1849-1999

Drugi tom genialnej sagi Fergusona o najsłynniejszej i najbogatszej rodzinie w dziejach świata

Pieniądz jest bogiem naszych czasów, a Rothschild jest jego prorokiem. - Heinrich Heine, 1841

Rothschildowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto- i dwudziestowiecznym światem, znacząco wpływając na historię całych państw. Nie będzie żadną przesadą twierdzenie, że familia bankierów stała się jedną z żywych legend XIX wieku, a samo nazwisko Rothschild -- synonimem władzy, jaką daje bogactwo.

Dwa tomy Domu Rothschildów autorstwa Nialla Fergusona, jednego z najsławniejszych historyków świata, składają się na pierwszą kompletną historię rodu, napisaną z uwzględnieniem wszystkich światowych archiwów.

W drugim tomie, obejmującym lata 1849­-1999, Niall Ferguson opisuje, jak ród wywodzący się z frankfurckiego getta stał się bankierem świata, jak wspierał swoim mecenatem najważniejszych artystów oraz wywierał skuteczny, choć zawoalowany, wpływ na monarchów i rządy. Z tego właśnie powodu książka rzuca również nowe światło na całą historię XIX i XX wieku.

W genialnej, zachwycającej dwutomowej sadze Niall Ferguson udowadnia, że historycy akademiccy są wciąż w stanie opowiadać wielkie historie, które chce się czytać. -- Robert Skidelsky, ,,The New York Review of Books"

Informacje dodatkowe o Dom Rothschildów. Bankierzy świata 1849-1999:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-12-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The House of Rothschild: Volume 2: The World's Banker: 1849-1999

Kup książkę Dom Rothschildów. Bankierzy świata 1849-1999

Niebezpieczne związki. Pieniądze i władza w świecie nowożytnym 1700-2000
Niall Ferguson0
Okładka ksiązki - Niebezpieczne związki. Pieniądze i władza w świecie nowożytnym 1700-2000

Czy są rzeczy bardziej pożądane w polityce niż pieniądze i władza?   Bestseller Fergusona to książka o przemianach cywilizacyjnych zachodzących...

Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848
Niall Ferguson0
Okładka ksiązki - Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848

Rotszyldowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto-...