Drewniane morze

Głównym bohaterem i narratorem ostatniego - po "Całując ul" i "Zaślubinach patyków" - tomu trylogii "Crane's View" jest Frannie Mc Cabe. Jego dewiza brzmi: "Normalność to pierwszy symptom śmiertelnej choroby. Jak tylko poczujesz, że nadchodzi normalność, zaraz poszukaj antidotum". Mimo to oddałby wiele za odrobinę normalności w swoim życiu, odkąd zaczęło się rządzić zagadkowymi prawami. Frannie musi wykonać pewne zadanie, choć nie wie jeszcze, kto mu je zlecił i dlaczego.

Informacje dodatkowe o Drewniane morze:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7120-934-7

Kup książkę Drewniane morze

- Fred i ja zdecydowaliśmy się na separację.
(...)
- I jak się z tym czujesz?
Zmusiła się do uśmiechu, ale niezbyt jej wyszło.
- Tak, jakbym spadała z dachu budynku i liczyła ciągle, ile jeszcze pięter mi zostało.

- Nie bądź normalna, Pauline. Nie próbuj nawet być normalna, bo normalność to pierwszy symptom śmiertelnie groźnej choroby. Jak tylko poczujesz, że nadchodzi normalność, zaraz poszukaj antidotum.
- A jakie jest to antidotum?
(...)
- Po prostu upewnij się wtedy, że żyjesz własnym życiem, Pauline. Nie pozwalaj, by normalność wyparła ciebie.

Drewniane morze - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2017-09-18,

Jezeli ktos lubi powiesci,w ktorych:rzeczywistosc przeplata sie z nierzeczywistoscia,bohaterowie odbywaja podroze w czasie i spotykaja inne wlasne wcielenia,a istotna role odgrywaja przybysze z kosmosu,ro bedzie taka lekture usatysfakcjonowany.Dla mnie jednak najbardziej odpowiadal pierwszy tom trylogii "Cranes View",w ktorym akcja odbywala sie bez fantastycznych elementow.

Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, format E-book,
Książkę oceniam jak najbardziej na 6. Polecam, gdyż Jonathan Carroll umiejętnie wprowadza nas w świat tajemnic i zagadek. Główny bohater szef policji Franie Mc Cabe musi rozwiązać zadanie, które otrzymał od tajemniczych osób. Sam nie wiem czy to obcy czy też Bóg. Jedno jest pewne wydarzenia, które przeżywa są niesamowite, tajemnicze i niespodziewane. Lektura godna 6 punktów, osobiście lubię czytać książki Jonathana Carrolla, który przenosi mnie w świat fantazji.
Avatar użytkownika - vesta
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Całując ul
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Całując ul

Autor powieści próbuje pracować, ale kolejny rozwód i i znudzenie rutyną powodują, że nie może przelać na papier żadnych pomysłów. Wkrótce pogrąża się...

Mr. Breakfast
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Mr. Breakfast

Kiedy jedno życie to za mało. Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu...