Droga do Zielonego Wzgórza

Prequel do bestsellera wszech czasów obejmujący okres od narodzin Ani do jej przyjazdu na Wyspę Księcia Edwarda.

W życiu Berty i Waltera Shirley -- szczęśliwego małżeństwa dwojga nauczycieli -- pojawia się ktoś wyjątkowy: na świat przychodzi ich ukochana córeczka Ania. Niestety, wkrótce oboje umierają, a życie małej dziewczynki staje się bardzo trudne. Musi ciężko pracować, opiekować się dziećmi rodziny, w której się znalazła, znosić upokorzenia i surowość swoich gospodarzy. Trafi a do sierocińca, ale i tam spotykają ją przykrości oraz bolesne doświadczenia.

Wrażliwa i obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ucieka w świat marzeń. Jeszcze nie wie, że marzenia się spełniają i ona także odnajdzie swoje szczęście na urokliwej Wyspie Księcia Edwarda, na pełnym ciepła i serdeczności Zielonym Wzgórzu.

Wzruszająca historia dzieciństwa dziewczynki, którą pokochały kolejne pokolenia czytelników -- niepoprawnej marzycielki Ani Shirley. Kim była Ania, zanim stała się Anią z Zielonego Wzgórza?

Informacje dodatkowe o Droga do Zielonego Wzgórza:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-10-20

Kup książkę Droga do Zielonego Wzgórza

Droga do Zielonego Wzgórza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Morella
Morella
Przeczytane:2021-09-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2013-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Droga do Zielonego Wzgórza
Budge Wilson0
Okładka ksiązki - Droga do Zielonego Wzgórza

Dla wszystkich, którzy czują niedosyt po przeczytaniu książek L.M. Montgomery i chcą dowiedzieć się o rudowłosej Ani czegoś więcej, mamy niespodziankę...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;