Druga śmierć Edie i Violet Bond

Sacramento, rok 1885. Edie i Violet Bond znają prawdę o życiu w zaświatach. Podobnie jak ich matka, która była potężnym medium, siedemnastoletnie bliźniaczki mają zdolności parapsychiczne. Po jej śmierci zostają zmuszone przez ojca do ucieczki z domu.

Edie i Violet udaje się dołączyć się do grupy spirytystek, które w czasie pokazów dla publiczności nawiązują kontakt ze światem duchów. Pewnej nocy seans Violet wymyka się spod kontroli, a Edie przekonuje się, że mroczna istota odpowiedzialna za śmierć ich matki zagraża też im. Próbując poznać tożsamość ostatniej klientki matki, która sprowadziła na nią śmiertelne zagrożenie, dziewczyna odkrywa, że ktoś – lub coś – zabija osoby o nadprzyrodzonych zdolnościach, a nad nią i Violet wisi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Informacje dodatkowe o Druga śmierć Edie i Violet Bond :

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2023-09-27
Tytuł oryginału: The Second Death of Edie and Violet Bond
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala

Tagi: seria Young

Kup książkę Druga śmierć Edie i Violet Bond

Druga śmierć Edie i Violet Bond - opinie o książce

Są książki, które powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń. Są również takie, których opisana historia została zainspirowana fotografią.

,,Druga śmierć Edie i Violet Bond" to książka przeznaczona dla młodzieży w wieku 12 lat. Ale myślę, że starsi czytelnicy również wyniosą z opisanej historii wiele. Autorka zbiera nas do XIX wieku, gdzie poznajemy dwie bliźniaczki: Edie i Violet Bond. Młode dziewczyny maja parapsychiczne mocne, a ich matka jest medium. Po jej śmierci bliźniaczki zmuszone są do ucieczki z domu. Dołączają do grupy spirytystek. Co się stanie gdy jeden z seansów Violet wymknie się spod kontroli? Czy dziewczyny dowiedzą się kto zabił ich mamę? Czy Edie i Violet są w niebezpieczeństwie? Przekonacie się sami.

Książkę czyta się bardzo szybko. Ze względu na to, ze jest przeznaczona dla młodszych czytelników, napisana jest prostym językiem. Do tego posiada ciekawą, mroczną historię o przywoływaniu duchów. Dla mnie osobiście dodatkowym jej plusem jest fakt, że akcja dzieje się w moim ulubionym okresie historycznym oraz to, że opisana historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Autorka świetnie oddała klimat XIX wiecznej Kalifornii. Wspaniale wykreowała postacie. Chociaż głównymi bohaterkami są bliźniaczki, to każda z nich jest inna. Całość dostarcza wielu emocji. Na pewnie uczucie strachu i napięcia nie będzie nas opuszczać. Książka posiada nawet specyficzną nutkę mroku i na pewno tytuł ten dobrze będzie się czytało w okresie Halloween. Bardzo polecam!