Druga szansa

„Druga szansa” Juliusza Yulo Rafelda to kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań zapoczątkowana przez „Podwójny blef”. Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół, wchodzi w paradę bandytom wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga czasem zdjęcia białych rękawiczek, a Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają drugą szansę. „Znalazca” opowiada o dwóch niezależnych zdarzeniach, wpędzając kilka luźno spokrewnionych osób w poważne kłopoty, a na pomoc przychodzą Art i Tom. Opowiadanie „Ferajna” to bandyckie towarzystwo dopuszczające się szantażu, wyłudzeń i stręczycielstwa. Dwójka przyjaciół i w tym wypadku nie waha się przyjść z pomocą wielu ofiarom. Trzecia historia „Zapłacisz mi...” przedstawia pewnego cwaniaku prowadzącego nielegalne interesy, oszustwa przetargowe, porywającego dziewczyny do zagranicznych domów publicznych. Z jego ust padają też kilkakrotnie groźby pod adresem Arta.

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2015-08-27
ISBN: 978-83-7900-431-7

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Skuteczna walka ze złem to domena dwójki przyjaciół, byłych agentów służb specjalnych. Art i Tom nie działają w białych rękawiczkach, lecz zawsze dają drugą szansę. Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół wchodzi w paradę bandytom, wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga często zdjęcia białych rękawiczek. A Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają druga szansę.