Wydawanie Dzieł zebranych w wielotomowej krytycznej edycji, pod redakcją prof. Włodzimierza Boleckiego, Wydawnictwo Literackie rozpoczęło w 2009 roku - w 90. rocznicę urodzin pisarza. Tomy, które ukazały się do tej pory zawierają jego mniej znane utwory z lat przedwojennych i powojennych. Planowany na koniec 2013 roku tom trzeci to krótkie teksty stworzone po roku 1956. Wolumin zawierał będzie m.in. felietony z Radia Wolna Europa.

Informacje dodatkowe o Dzieła zebrane tom 3. Recenzje, szkice, rozprawy literackie 1957-1998 Felietony i komentarze z Radia Wolna Europa 1955-1967 :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-01-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Dzieła zebrane tom 3. Recenzje, szkice, rozprawy literackie 1957-1998 Felietony i komentarze z Radia Wolna Europa 1955-1967

Dzieła zebrane tom 3. Recenzje, szkice, rozprawy literackie 1957-1998 Felietony i komentarze z Radia Wolna Europa 1955-1967 - opinie o książce

Wieża i inne opowiadania
Gustaw Herling-Grudziński0
Okładka ksiązki - Wieża i inne opowiadania

Zbiór opowiadań wybitnego emigracyjnego pisarza. Autor we swoim wybitnym stylu podejmuje w sposób filozoficzny problem cierpienia i samotności, opuszczenia...

Dzieła zebrane tom 9. Dziennik pisany nocą vol. 3. 1993-2000
Gustaw Herling-Grudziński0
Okładka ksiązki - Dzieła zebrane tom 9. Dziennik pisany nocą vol. 3. 1993-2000

Unikatowe na skalę światową dzieła życia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. "Czy urwę pisanie dziennika i zrośniętych z nim opowiadań w końcu roku 1996...