Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka

Tom 16 cyklu Dziennik cwaniaczka

Wrobiony przez mamę, byłą koszykarkę, Greg dołącza do drużyny kompletnych przegrywów. A ci goście są tak beznadziejni, że mają tylko jednego sponsora: bar sałatkowy zamknięty przez sanepid. Po zawaleniu całego sezonu i doprowadzeniu do rozpaczy trenera załapują się na Turniej Drugiej Szansy, czyli konkurs dla najgorszych koszykarzy. Biorą w nim udział między innymi: Ponure Pomrowy, Lepsze Numery, a także Gangreny - banda najtwardszych i najbardziej zajadłych dziewczyn, jakie widział świat. Tak że wiecie... to nie będzie KRÓTKA PIŁKA.

Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek ,,Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów ,,New York Timesa". W 2009 roku czasopismo ,,Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według ,,Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story.

Informacje dodatkowe o Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-03-23
Tytuł oryginału: Diary od a Wimpy Kid: Big Shot

Kup książkę Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka

Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka - opinie o książce

Dzień dobry, nie tylko dziś, ale i w najbliższych dniach ma być słonecznie, więc warto zachęcić dzieci do aktywności na świeżym powietrzu.

Może właśnie książka "Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka" okaże się pomocny w przekonaniu nieprzekonanych.

"Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka" Jeffa Kiney'a to pierwsza książka z całej serii, po którą sięgnął mój młodszy syn "na próbę", by przekonać się, czy go zainteresuje. Do tego, by w ogóle rozpocząć przygodę z perypetiami Grega zachęciły go ekranizacje, przy oglądaniu których świetnie się bawił. Czy 16 tom serii był właściwym wyborem? Niezupełnie. A to dlatego, że książka nie jest aż tak zabawna, jak filmy, ani jak tomy, które kilka lat temu czytał mój starszy syn. Zdaje się, że tu sytuację ratują głównie zabawne ilustracje, czy nazwy najgorszych koszykarskich drużyn, biorących udział w Konkursie Drugiej Szansy (konkursie dla kompletnych przegrywów) takie, jak: Ponure Pomrowy, Lepsze Numery, a także Gangreny. Z racji tego, iż jest pisana w formie dziennika, czyta się lekko i szybko. Przede wszystkim ma zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Pokazać im, że sport zbliża ludzi, jest świetną zabawą, nawet kiedy się nie wygrywa, a kiedy uda się zwyciężyć, doświadcza się mnóstwo niepowtarzalnych emocji. Czy syn sięgnie po kolejne tomy, nie jestem w stanie odpowiedzieć, na szczęście do sportu nie trzeba go zachęcać.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-03-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

NAJGORSI Z NAJGORSZYCH

Cwaniaczek powraca. I znów rozrabia, znów pakuje się w kolejne szalone tarapaty, a my... Znów doskonale się bawimy czytając o tym wszystkim. I nie ważne czy mamy pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt czy więcej lat, jeśli jest w nas choć trochę z tego dziecka, którym kiedyś byliśmy - a nie wątpię, że tak jest - to rzecz naprawdę dla nas.

Greg nie ma łatwego życia. I nie inaczej jest teraz. Niegdyś jego mama była... koszykarką. Teraz zaś dosłownie wrabia syna w dołączenie do drużyny. Wszystko byłoby może w porządku, gdyby nie fakt, że ta akurat ekipa składa się z samych przegrywów, a jakby tego było mało, ich jedyny sponsor, bar sałatkowy (!) zamknięty został przez sanepid. Tak dla Grega i reszty drużyny zaczyna się sezon prawdziwych porażek, których kulminacją ma być konkurs dla najgorszych koszykarzy... Pytanie jednak czy nawet jego nie zawalą...

Dziennik cwaniaczka. Rodrick rządzi
Jeff Kinney0
Okładka ksiązki - Dziennik cwaniaczka. Rodrick rządzi

Pod żadnym pozorem nie pytajcie Grega Heffleya, jak spędził wakacje, bo on zdecydowanie nie chce o tym rozmawiać. Wkraczając w nowy rok szkolny, chce...

Dziennik cwaniaczka 5 - Przykra prawda
Jeff Kinney0
Okładka ksiązki - Dziennik cwaniaczka 5 - Przykra prawda

Kolejny tom bestsellerowej serii! Gregowi Heffleyowi zawsze okropnie się spieszyło do tego całego dojrzewania. Dobra, ale czy dojrzałość naprawdę ma jakiś...