Dziewczyna z Kamienia

Autobiografia teatralnej i filmowej reżyserki, fascynująca bardziej jeszcze niż jej legendarny serial "Boża podszewka". To dramatyczna historia „panienki z dworu”, która wraz z rodziną traci wszystko - nie wolno jej się nawet zbliżyć do rodzinnej posiadłości – Kamienia. Po konfiskacie i końcu „Kamiennego” świata musi na nowo siebie wymyślić i znaleźć dla siebie miejsce w świecie zdeklasowanej arystokracji i artystycznej bohemy PRL-u. Książka przynosi m. in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP, bogato ilustrowaną licznymi fotografiami z rodzinnego archiwum autorki. Izabella Cywińska sama jest uczestniczką kluczowych wydarzeń XX wiecznej historii – od robotniczej rewolty w Poznaniu w 1956 roku po powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego (fascynujący obraz kulis jego funkcjonowania). Zdaje z nich porywającą, reporterską relację.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Kamienia:

Kup książkę Dziewczyna z Kamienia

Dziewczyna z Kamienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2020-03-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, biografie, dzienniki,
Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz