Edytor vi. Leksykon kieszonkowy

Dla wielu użytkowników praca w środowisku uniksowym jest równoważna z używaniem pełnoekranowego edytora tekstowego vi dostępnego w większości systemów uniksowych. Jednak nawet osoby znające ten edytor często wykorzystują tylko nieliczne jego możliwości.

W niniejszym leksykonie można znaleźć wiele interesujących zagadnień, między innymi użycie klonów programu vi: vim, elvis, nvi oraz vile i ich rozszerzenia, takie jak edycja w wielu oknach, rozszerzone wyrażenia regularne oraz graficzny interfejs użytkownika.

Niewielka książeczka, którą trzymasz właśnie w rękach, jest wygodnym kompendium zawierającym właściwie wszystkie informacje ze znacznie grubszego podręcznika. Opisano tu poruszanie się po tekście i polecenia edycyjne, opcje wiersza poleceń oraz inne elementy edytora vi w postaci czytelnych tabel.

Arnold Robbins pochodzi z Atlanty, obecnie mieszka w Izraelu. Z zawodu jest informatykiem i autorem książek technicznych. To on jest autorem wydanej po raz drugi książki "sed & awk" wydawnictwa O'Reilly oraz nowej książki, "Learning the vi Editor". Systemu Unix używa od 1980 roku. Teraz opiekuje się programem gawk (GNU awk) i jego dokumentacją.

Informacje dodatkowe o Edytor vi. Leksykon kieszonkowy:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2001-05-23
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371974728

Kup książkę Edytor vi. Leksykon kieszonkowy

Edytor vi. Leksykon kieszonkowy - opinie o książce

Arnold Robbins0
Okładka ksiązki - Bash. Leksykon kieszonkowy. Przewodnik dla użytkowników i administratorów systemów

Bash jest podstawową powłoką dla systemów operacyjnych GNU/Linux i Mac OS X, jest również dostępny dla systemu Solaris oraz dla systemów z rodziny...

Edytory vi i Vim. Leksykon kieszonkowy
Arnold Robbins0
Okładka ksiązki - Edytory vi i Vim. Leksykon kieszonkowy

Wszystkie funkcje zawsze pod ręką! Jak wygenerować losowy ciąg znaków? Posadzić nowego użytkownika przed vi i kazać mu wyłączyć edytor. To jeden z...