Elfy

Tom 1 cyklu Elfy

Piękno i siła rodem z tolkienowskiego świata.
Spośród wszystkich istot zamieszkujących światy fantasy, elfy są najbardziej tajemnicze i niedostępne.
Bernhard Hennen kreśli barwną i fascynującą opowieść, w której każdy miłośnik dobrego fantasy pogrąży się z zapałem.
Tragiczny finał polowania. Tajemniczy potwór pozostawia przy życiu tylko jednego łowcę, który cudem trafia do świata elfów. Pomoc królowej daje nadzieję na zniszczenie bestii. Nadzieja jednak pryska. Bestia wdziera się do królestwa elfów, by zniszczyć je raz na zawsze.
Elfy, ludzie, demony przeszłości i brutalne walki o przetrwanie.

Informacje dodatkowe o Elfy:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7574-874-1

Elfy - opinie o książce

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2016),
Rozczarowana niestety :( Pięknie wydana książka z potencjałem tkwiącym w fabule, ale nie opuszczało mnie wrażenie że jestem "za stara" do sposobu w jaki poprowadzono ta historię. Zastanawiam się cały czas czy sięgnę po drugą część i nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie ;)
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Wypożyczona,
Hennen wraz z Jamesem Sullivanem (którego zaprosił do tego projektu) stworzyli świadomie własny wizerunek Elfów, skóry składa się, podobnie jak u klasyków fantasy, z elementów bardzo dobrze znanych , jak również całkiem nowych. Rozpoczęli oni przygodę, w której i my czytelnicy możemy uczestniczyć.
Avatar użytkownika - Amarylliss
Amarylliss
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014, 26 książek 2014,
Szczerze mówiąc, to ocenę daję wysoką, bo nie ma się czego czepiać. Książka jest tak napisana, że jak po nią sięgam to po otwarciu słyszę szepty elfów i dźwięki rogu, tyle w niej patosu. Jednak trzeba przyznać, że czyta się przyjemnie, cudownie jest zanurzyć się w lekturze, która osadzona jest w tak wspaniałym świecie.
Avatar użytkownika - imunimum
imunimum
Przeczytane:2014-08-02, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Książka napisana przyjemnym i łatwym w odbiorze stylem, przez co czyta się ją gładko i szybko. Jeśli chodzi o fabułę, to mam mieszane uczucia. W moim odczuciu książka wyraźnie dzieli się na dwie części. Pierwsza, kiedy bohaterowie polują na straszliwego człeknura oraz druga - gdy potwór zostaje unicestwiony, lecz bohaterowie muszą poradzić sobie z konsekwencjami jego wizyty w krainie Elfów. Jeśli pierwsza jest stworzona niezwykle interesująco, tak od drugiej powiewa nieco nudą. Akcja nieco zwalnia, prowadzona jest mozolnie i zdarza się, że zwyczajnie czytelnika nuży. Całościowo powieść daje rade, chociaż porównanie świata z Elfów do dzieł Tolkiena jest wielce przesadzona.
Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379